Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tegyem túl magam ezen?

Hogy tegyem túl magam ezen?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap úgy felmérgelt többedjére a kisfiunk, hogy a végén pofont kapott tőlem kettő nagyot. Nagyon kiakadtam, nem szabad. Utána már késő. Mégiscsak egy gyerek aki hibázik. Sajnos én is hibáztam, és most ölöm magam miatta. Pedig már újra jóban vagyunk, békében feküdtünk le. Totálkár vagyok.
2011. szept. 19. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
attól is függ mennyi idős.egy kiskamasznak bizony el el száll az ember keze de egy 2 evésének nem tudnék pofont adni,ráadásul kettőt.egy tockost,egy legyintést,kézrácsapást igen.De elhiszem hogy van az az indulat amikor már elég,ilyenkor menj ki és vegyél kint 10 nagy levegőt.aztán közben legyen elöted az kisfiú aki hozzábújik és imád.nem hiszem hogy nagy bajt csináltál,de a saját lelkeddel nagyon nehéz elszámolni,igy neked kell megtanulni uralkodni magadon.
2011. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyire nyugtat a tudat,egyszer én is adtam másfél évesemnek egy pofont. Fejbevágta az ujszülött tesóját,mert nem akarta hogy etessem. Én is pocsékul éreztem magam utána.
2011. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma 7 éves.

Olyan ilyesztő ahogy hatalmába kerített a méreg. Tudom, magammal kell lerendeznem, és uralkodnom. Tudok is, nem tudom most mi a fene volt.

Köszi!

2011. szept. 19. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

7 évesem tőlem is kapott egyszer,de soha többet nem kellett és nem is akartam.de ő nagyon korán kezdte a kiskamasz kort,és bizony új volt ez még nekem és nagyon nagyon durván viselkedett,egyet kapott de soha többé nem viselkedett úgy,ma már 19.

első voltam.

2011. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed helytelen volt és nem pofont érdemelt volna hanem valami más büntetést vagy ilyesmi, akkor kérj tőle bocsánatot hogy haragból rossz döntést hoztál. A gyerekek megbocsájtóak ha látják hogy a szüleik öszinték és elismerik ha valamit elhibáztak, ezzel azt tanulják meg hogy mindenki hibázik és a helyes dolog olyankor bocsánatot kérni...
2011. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat !


Igen, bocsánatot kértem ! Elmondtam miért voltam mérges, bár tudta is, és hogy ezért még nem szabad és nem is fogok máskor így reagálni. De azért ő is figyeljen, ha szépen kérek valamit...

Azt tudom, hogy nem így fogom/juk nevelni, nem fogok rászokni erre. Tudom, hogy megbocsátóak, és nem fogok rászokni erre. Ma ő kért bocsánatot egyszer csak úgy. Örültem neki. Szoktunk beszélgetni is, hogy ő is más is néha mérges, de haragot tartani, nem szabad, és bántani másokat. Most megijedtem, hogy épp nekem járt el a kezem. Bár a harag elmúlt, kibékültünk hamar.

2011. szept. 20. 02:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!