Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaságot illetve...

A szobatisztaságot illetve bilizést mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kisfiam egy hét múlva lesz 2 éves. Kábé egy hete azt vettük észre, hogy totál száraz neki a pelusa. Szólt, hogy pisilnie kell, illetve ha mi mondtuk neki, hogy pisiljünk, akkor jött, és pisilt a vécébe - állva. Rááll a sámlira, és oda pisil. Azért hagyom rajta a pelust, mert kisbugyiba bepisilt, és nagyon elkezdett sírni, megijedt tőle, a kakitól meg még inkább. De nagyon ügyes, mert nem zavarja meg az, hogy rajta van a peló, nem abba végzi a kisdolgát. Alvás közben még bepisil persze, az ágytisztaság még odébb van.
2011. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Mi három évesen keztük el a bilizést, nagyon nehezen engedi el a pelenkát.
2011. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Mi 20 hónaposan. Jövő hónapban lesz 2 éves a lányom és már csak éjszakára kell rá pelus.

Én nem erőlettem, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar elkezdi. Elutaztunk nyáron a telekre. Jó idő volt, nem kapott pelust, úgy ronagált a kertben. Amikor hazajöttünk mondta, hogy nem akar pelsut és tépte le magáról.

Gondoltam próbáljuk ki. Volt pár baleset az elején. Először bilizni tanultunik, aztán 1 hónap múlva amikor már ment, magától közölte, hogy ő is wc-re akar ülni,a hogy anya és apa. Akkor vettünk szűkítőt. Már csak azt használja.

2011. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is 19-20 hónaposan kezdtük, a nagy melegbe. Most lesz vasárnap 2 éves, szoba- és ágytiszta, már 1 hónapja éjjelre sincs pelusa.
2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
14 hónaposan kezdtük a bilizést, 20 hónapos korára teljesen szobatiszta lett a kisfiam, kereken a 2. zsülinapjára ágytiszta. Nyilván nem erőltettem, de fürdés előtt és peluscserénél ráültettem, ha volt kedve. A sikerélmény elvarázsolta, és így szeretett produkálni, mert volt tapsvihar és hasonlók.
2011. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Húúú hosszú történet :)


14 hónapos korától a kakit csak bilibe volt hajlandó, de még pelusos volt, tehát pisi pelusba. Ha kakilnia kellett akkor kiabált, hogy biji biji.


18 hónapos korára szobatiszta lett, több-kevesebb balesettel.


25 hónapos korára (bölcsikezdés) visszaesett, újra pelusos lett :( gondolom a változás miatt.


27 hónapos, szobatiszta, éjjelre ágytiszta, 2 hét alatt talán ha 2 alkalommal volt baleset (bölcsiben legyintettek mikor szólt, hogy menjen csak ki, de csukva volt az ajtó)

2011. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!