Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdtétek az öltözésre...

Hogyan kezdtétek az öltözésre tanítani a gyereket?

Figyelt kérdés
2.5,3 éves gyerekre gondolok.
2011. szept. 30. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazán ezt maguktól szokták kezdeni. a 2 év körüliek általában már próbálkoznak a vetkőzéssel. Élvezik, ha sikerül lehúzni a zoknit, nadrágot, cipőt, esetlg kabátot. Az öltözés már nehezebb, összetettebb mozgást igényel. A lányom először a cipőjét tudta felvenni (sima bebújós, csatos), de a csatot még nem tudta bekapcsolni. Aztán a nadrággal próbálkoztunk. A kezébe adtam a nadrágot a gumi résznél fogva. Én előtte guggoltam és csak igazgattam, ha láttam, kell. Közben a gyerkőc a földön ült, így nem kellett arra figyelni, hogy a széken még magát is megtartsa. Persze a végén én igazítottam meg, ha belebújt :) A póló, pulcsi felvétele még nehéz nekik, így az még ráér. Szerintem, ha látod, hogy próbálozik, akkor erősítsd, buzdítsd, de ennyi idősen még nem elvárás, hogy egyedül öltözzenek. óvónő anyuka
2011. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,pont az ovoda miatt kérdem,mert itt ez elvárás,sajnos ő nem nagyon akar öltözni,mindig azt mondja csináld te.a vetkőzés úgy ahogy megy,de azért mire oviba megy szeretném ha legalább egy cipő,csizma,nadrág,pulcsi menjen neki.azt se tudom,hogy ösztönözzem rá.
2011. szept. 30. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
a dackorszakban jelentkező "én akarom, egyedül" jelenséget próbálom meglovagolni. elég jól megy, 2,5 éves és teljesen önállóan öltözik. bár néha elég érdekes eredmények születnek: alul póló, rajta a trikó stb :)
2011. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 5 éves lányom kihívásnak tartotta annak idején amikor úgy 2.5 éves volt,így nem kellet buzdítanom. A most 2 éves kislányom meg a nővérétől ellesett praktikákat leutánozva már egyedül öltözik. Ha elég kivágott a póló az is megy egyedül.
2011. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!