Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud még mindig...

Miért nem tud még mindig rendesen inni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos. Sokáig mindent cumisüvegből ivott, majd nyáron a nagy melegben úgy döntöttem, megpróbáljuk legalább a vizet valami másból. Ennek már közel két hónapja, de még mindig nem tanult meg inni semmiből. Nagyon szereti a Janás kulacsot meg a sima ásványvizes üveget, hozza is, aztán amikor iszik belőle, alig nyel, hanem kiköpi az egészet. Végig a ruháján, így aztán napi 4-5 alkalommal kell átöltöztetni. A csőrös pohár nem érdekli.

Ami jobban aggaszt, hogy szerintem semmi folyadékot nem vesz így magához a reggeli-esti kakaón kívül, amit cumisüvegből kap. Mit tegyek? Szoktassam vissza a cumisüvegre? Azt nagyon nem szeretném!

Kérlek ne olyanokat válaszoljatok, hogy kezdettől pohárból kellett volna itatnom, azzal már nem sokra megyek.


2011. szept. 22. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

na én is hasonlóan vagyok a fiammal csak ő már 25 hónapos.ő egyszerűen nem hajlandó másból inni mint cumisüvegből.3 napig szenvedtünk a pohárral és a szívószállal.hozzáteszem gyönyörűen iszik pohárból,de itthon rá sem néz.3 napja elraktam az üvegjét,csak a teásat,a a kakaós megmaradt.3 napig a napi 2 kakaón kívül semmit nem ivott szinte.napi 1 dl teát ha bele tudtam imádkozni akkor már boldog voltam.ma megelégeltem mikor a déli alvás után mondta hogy szomjas de pohár nem kellett erre nekiadtam az üveget.sajnos nálam eddig tartott a kitartás.remélem valaki ad itt jó tanácsot,mert szeretném elhagyni már az üveget.

egyébbként én is pont most akartam kiírni ezzel kapcsolatban kérdést.

2011. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éves korában vettem neki egy Tommee Tippee csőrös poharat, abból megtanulta szívni a vizet, annak szétesett a szelepe, utána vettem egy NUK csőröset, a mai napig abból issza a vizet, és 2,5 éves kora óta gyönyörűen tud pohárból is inni, nem tanítottam külön. Megtanulta, hogy kell megdöntenie az üveget, hogy ne öntse a saját nyakába. Adj neki fürdés közben inni vizet, itasd szívószállal.
2011. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kisfiam. Egy hónappal ezelőttig csak és kizárólag cumisüvegből ivott, semmi mást nem fogadott el. Bekerült a bölcsibe, látta, hogy pohárból isznak a gyerekek. Azóta gyönyörűen iszik egyedül pohárból. Itthon rutinszerűen elérakom a cumisüveget, és mindig rámszól, hogy poharból iszik, mert már nem kisbaba.

Visszagondolva vicces, hogy én is mennyit paráztam ezen a hülye cumisüvegen régen, szépen megoldódott magától a probléma.

2011. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!