Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjuk el a gyerekünknek...

Hogy mondjuk el a gyerekünknek hogy kistesója lesz?

Figyelt kérdés
Most 3 éves és szeretnénk elmondani neki de nem tudom hogy hogyan?Ti hogy csináltátok?
2011. szept. 25. 09:45
 1/5 anonim válasza:
51%
Így: Fiam/lányom kistesód lesz!
2011. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi akkor mondtuk el,amikor már látszott, h nő a pocim. azt mondtuk neki, hogy a pocakomba beköltözött a kistesója, egy ici-pici baba.(Elsőre ennyi volt)

aztán,ahogy ő kérdezgetett,úgy mondtuk a "mesét".

most ott nő, (bújócskázik, kukuccsol :D ), egy kicsit megerősödik és majd egyszer kopogtat anya hasán,hogy szeretne már kijönni. akkor majd apával bemegyünk a kórházba és megkérjük a doktorbácsit,hogy segítsen a tesónak kijönni. Ő majd itthon vár minket, bejön majd meglátogatni és együtt hazahozzuk a tesót.

2011. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem ket es fel eves a fiam, 17 hetes vagyok

kb 9 hetesen mondtam neki eloszor, hogy tudod mi van anya pocijaban? es kisbaba. olyan, lesz neked mint (itt mondtam testverparokat).

nem ertette,volt, hogy apa, papa, mama, o, mindenki a pocakomban volt

aztan az ultrahangon megneztek kb a 11.heten, ott mondta eloszor, hogy baba.

aztan kerdeztem, hogy jó baba? mondta, hogy jóbaba. es azota jóbaba van a pocakomban. neha simogatja, neha eltakarja, sokat beszelgetunk rola.

kitalalta, hogy lilla, meg neha, hogy ági lesz a neve (fogalmam sincs, szerintem vmelyik nagyszulo felol fuj a szel), tegnap eljatszotta, hogy ő lilla. nagyon aranyos volt :)

2011. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fiam 3 és fél éves, és nálunk neki jutott eszébe először a családban, hogy jó lenne már egy kistesó. :) Ő puhított aztán meg minket, az apjával.


Én azóta sokat meséltem neki arról, hogy egyszer csak majd beköltözik a pocimba egy pici baba, aki olyan apró lesz eleinte, mint egy pötty, és aztán majd lassan megnő, és ha eljön az ideje, kibújik. Nézegettük együtt a fiam babakori képeit is, meséltem neki arról, amikor még ő is pici volt, és azt is elmagyaráztam neki, hogy a pocakban a pici tesó még olyan törékeny és gyenge, mint egy kis tojás, éppen ezért vigyáznia kell a pocimra. Meg is értette.


Nagyon várja , már tervezgeti, mi mindent fog mutatni a testvérének, már sokszor mondta azt is, hogy vigyázni fog rá, egyszóval még látványos pocakom sincs, de már teljesen fel van készülve rá. :)

2011. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit több mint egy éves volt mikro megfogant a tesó,és elős perctől mondam neki,de ő már egy évesen tudod szavakat és értette,nem jelentett gondot.Gyakorlatilag a 9hónap alatt végig kísérte a kisfiamat is a dolog,nem minden nap emlegettük,de többször egy héten,hogy rögződjön.Majd a vége felé már napi szinten.A kházi időszaktól féltem a legjobban,hogy fogja bírni nélkülem a napokat,pláne,hogy nem tudtam mikor kell mennem..szóltam anyumnak,mert őt jobban elfogaja mint az apját és együtt voltak hárman és tök jól elfogadta-ekkor volt két éves.Mikor megszületett kapott a kis öcsitől is és tőlem is ajándékot mikor kórházból haza jöttünk.Bár nálunk első perctől nagy a féltékenység a kicsire máig emlékszik rá,hogy a nagy autót a tesó hozta neki,épp ma is kérdezte.Most 1éves a kicsi és lazult a kapcsolat,de azért fiúk és lesznek viták,de nagyon szereti is sokat hangoztatja.Én első perctől mondtam neki,mivel én nem féltem attól,hogy gond lenne a babával,szval sosem volt egyik terhességemnél sem kétség,hogy bármi gond lenne,pedig a másodikkal egy kicsit nehezebb volt..
2011. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!