Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak szeptemberbe...

2 éves kisfiamnak szeptemberben érkezik a kistesója, és arra gondoltam, hogy egy terhes barbival adom ezt be neki. Szerintetek hülyeség?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elegendő, ha majd nő a pocid, akkor mondogatod neki, hogy ott van bent a baba, a tesód.

Nekem októberben fog születni a második, akkor 2,5 éves lesz a kisfiam. Én így fogom csinálni. Amúgy már egy csomó pocakos képet látott már rólam, mondtam neki, hogy ott volt bent a baba. Azóta mutatja a pocim és mondja, hogy baba:-)

Szerintem ez alatt a maradék 6 hónap alatt fel fogja fogni mindenféle mű baba nélkül...

2011. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy terhes barbival? Egy 2 éves fiúnak? Beadod neki?

Szerintem a hülyeség enyhe szó erre.

Mond meg neki egyenesen, hogy lesz egy kistestvére, minek mellé a körítés, pláne egy terhes barbi. Nem felvilágosító órát kell tartani. Mert oda érteném a terhes barbit.

2011. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem lányom van,és még tesó sem közeleg,de én ezt nem tartom jó ötletnek.Inkább beszélgess vele,mond el neki,hogy pici baba nő a pocidban,aki a testvére lesz.De ugyanúgy fogod szeretni utána is.Esetleg valami apróságot "ajándékozhat" neki a pocilakó.Úgy könnyebben elfogadja az új helyzetet.Vagy segíthet pici ruhákat válogatni(persze,ha érdekli).

Akinek van tapasztalata,biztos ad jobb tanácsot.Én ezekkel próbálkoznék inkább.

Üdv!

2011. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Terhes barbit venni hülyeség, helyette mesélj neki sokat a születendő babáról, és arról, hogy ő is a pocakodban növekedett.
2011. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két év,három hónap a korkülönbség.Elejétől meséltem neki a kistestvérről,jött velem a védőnénihez meghallgatni a szívét,segített berendezni a baba szobát stb.stb.Nagyon várta.Beszélgetett,puszilgatta a pocakot.Időben felkészítettem arra is hogy anya,bemegy a kórházba,ahol segítenek kijönni a babának a pociból,és ő addig apával lesz(ennek kifejezetten örült)nem is volt semmi probléma,sírás.Az ő feladata volt hogy "haza hozzon"minket apával,amit büszkén és kellő komolysággal :) tett,hiszen ő a nagyfiú!kapott otthon ajándékot a kistestvértől,és odafigyeltünk hogy a látogatók rá is figyeljenek,vele is foglalkozzanak.Azóta is aktív résztvevője a babázásnak,és egy csomó dolgot majd ő akar tanítani(pápá,tapsolás)amiben támogatjuk mi is.Hidd el ezekkel többre mész,a két év körüliek okosabbak mint mi gondolnánk!Már most erős kötelék van köztük,nem féltékeny(bár ezért néha kétfelé szakadok)Barbi nem kell ehhez,hanem sok sok beszélgetés,mesélés.Sok sikert és jó egészséget nektek!Egy két és fél éves és egy 4hónapos kisfiúk anyukája
2011. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább Anna,Peti,Gergő könyv kistesó érkezik,sokkal ésszerűbb.
2011. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!