Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél év körüli kisgyereked...

Másfél év körüli kisgyereked alvási szokásai? Minden érdekel.

Figyelt kérdés

Mikor fekteted le délben/este?

Rögtön elalszik?

Kell altatni? Ha igen hogyan?

Mennyit alszik délben/éjjel?

Átalussza az éjszakát? Ha nem kb hányszor kel?

Reggel mikor kel?


2011. szept. 26. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 16hónapos lesz egy hét mulva:

Reggel fél8 körül kel.

Utána fél 11-től kb délig alszik.

Utána pedig 3-5ig alszik még egyet.

Este 8kor fürdés, tejecske és alvás- max fél 9kor.


Este és napközbeni alvásoknál ha lefektetetem, kap egy puszit, be a kiságyba, és jövök ki a szobájából. Ilyenkor legtöbbször már alszik is, néha kicsit dumál még, ritkán sírdogál pár percig, de ez 2-3perc maximum és egyedül alszik el.

Az éjszkát 1hós kora óta átalussza, nem ébred éjszakánként, néha én kelek fel hozzá megnézni, hogy szuszog-e, mert olyan síri csendben alszik egész éjszaka.


Nagyon jó alvókája van, egészen kicsi korától rászoktattam arra hogy nem altatgatom napközben sem.

Így bárhol elalszik, most pl a nagyobbikat szoktatom az oviba, és anyukáméknál van a kicsi 4napig, de simán alszik ott is, észre sem nagyon veszi őt a mama meg a papa. :)

2011. szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár már kicsit közelebb vagyunk a 2. szülinaphoz, de nem sokat változott az elmúlt fél évben..


Fiam reggel 8 körül ébred. Aktív délelőtt(főleg játszótéren rohangálás) után 13 óra felé megy aludni. A délutáni alváskor nem kell altatni, már ő mondja, hogy "alszik". Szépen leteszem és magától elalszik. Kb. 2-3 órát alszik így délután megébredés nélkül.

Ja, viszont még cumival alszik és a délutáni alvás alatt nem is veszem el tőle - bár rendszeresen kiköpi majd egyszercsak visszaveszi magának.

Este 9 felé készülünk alváshoz, aminek fürdés után meg van a kis szinte már rituáléja, ahogy öltözködés, jó éjt puszik és a zenélő felhúzása. Ha fáradt szintén szépen elalszik magától, de egyre többször kéri, hogy menjünk át a nagy ágyra (ahol Apával mi alszunk) és tőlem éneket szokott kérni, ha Apa altatja, tőle mesét. :) Ez pár perces kis lecsendeséde, aztán ő kéri magát vissza a kiságyába és elalszik. Egy szobában alszunk vele.

Éjszaka ritkán ébred, általában csak szól, hogy "vizet" és alszik is tovább. A cumit kiveszem a szájából, de ott hagyom az ágyban, így ha kéri, meg szokta találni - de ez már általában csak hajnalban van és alszik is tovább 8-ig.

2011. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


17 hónapos lesz holnap! :D


Reggel 10-kor ébreszt puszival.

13:00-kor alvás, 3 órát alszik ilyenkor. Cicizik még, így cicin alszik el, kb. 10 perc alatt.

Este 21:00-kor van lámpaoltás, alvás, megint cicizve alszik el. Este változó, van, hogy 10 perc, de van, hogy fél óra mire elalszik. De ilyenkor már nincs kikelés az ágyból, nyafogás, felülés...

Éjjel általában 2x ébred cicizni, de mostanában kezdi átaludni az éjszakát ébredés nélkül. Ilyenkor is csak nyöszörög kettőt és tartja a száját mint valami madár fióka, ha nem kap bele cicit, megint nyöszörög! :D

2011. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

19 hós a fiam.

Reggel 6 körül kelünk (néha előfordul, hogy hajnalban 4-5 között megébred és nem tud visszaaludni, olyankor de 9 körül alszik még 1-1.5 órát). Elvisszük a nagyobbat oviba, hazafelé játszózunk egyet, kb 1.5 órát van levegőn. Aztán itthon eljátszogat míg én főzök stb. Kb fél 12-kor ebéd, utána pelusozás, besötétítek, magától befekszik az ágyába (nem rácsos és egyedül szokott ki-be közlekedni). Megiszik cumisüvegből kb 5 korty vizet, aztán cuclizik rajta kicsit. Én odaülök míg eléneklek 1 dalt, utána elveszem az üveget, befordul a fal felé (kicsit motyog az állatkáinak) és 1 perc múlva alszik. Általában 1.5 (max 2 órát) pihen, néha megébred közben de többnyire ha felveszem a vállamra, akkor pár percen belül visszaalszik és még ráhúz, hogy meglegyen a 1.5-2 órája. Előfordul, hogy 1 óra alvás után meg úgy pattan ki az ágyából, mint aki rugóra jár és köszöni szépen de esze ágában sincs többet aludni, olyankor húzós a délutánunk...

Miután a nagyot felvettük az oviban, megint játszótérre v sétálni megyünk, ez kb 2 órás kintlét, le szoktam fárasztani őket amennyire csak lehet. Este fürdés és fél 8 körül vacsi, 8-kor a csicsi már ágyban van. Apa szokta altatni este, neki nehezebben alszik el, 30-40 percet legalább szokott az ágya mellett ülni :S

Éjjel felváltva szokták kelteni egymást sajnos a tesóval, legalább 2x mindig be kell menni hozzájuk. Legtöbbször a nagy mellettem köt ki hajnalban. Sajna rossz alvó mindkettő, éberek és már attól is felkelnek, ha a távolban sípol egy vonat, a szomszéd koppanva ereszti le a redőnyt, nem emelve húzza odébb a széket (panellakás), elzörög a ház előtt egy reszketegebb teherautó stb... ha az egyik mélyebben aludna éppen, a másik tutira sírva ébred valamire és felkelti az alvót is :S :S :S

2011. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk kicsit el van csúszva a nap... Későn kelünk és későn fekszünk... :D 18 hónapos a kislányom, reggel 10-11 fele ébred(ünk), aztán du. 4 körül alszik kb 1 órát, aztán este 10-11 fele alszik el. Éjszaka nagyon ritkán ébred fel, általában jól alszik. Nincs lefekvési ceremóniánk, csak berakom a kiságyba, odaadom az alvós maciját, újját szopva elalszik... Mondjuk általában csak akkor rakom az ágyába, ha látom rajta, hogy álmos. De szokott este kapni junior italt is, ami után gyorsabban elalszik.
2011. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 18 hónapos. Reggel 7- fél 8 körül kel, ebéd után 1 óra körül alszik el és 2 órát szokott aludni, szinte percre pontosan. Este 8 legkésőbb fél 9-kor ágyba kerül, hogy mikor alszik el, azt nem tudom, mert nem kell altatni, csak jóéjt puszi, egy tente baba éneklés és otthagyom. Ő még beszélget az alvós barátjával és elalszik valamikor. Egyébként a déli alvás is így működik. Éjjel nem ébred föl, ha mégis akkor sem kell bemenni hozzá, csak ha sír de akkor valami probléma van. Ez nagyon ritka, egyébként visszaalszik magától. Szerencsés vagyok, mert nálunk ez már régóta így működik.
2011. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!