Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel szokott be...

Milyen módszerrel szokott be a kisgyereked az óvodába?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy először veled ment, aztán otthagytad kicsit, és mindig többet, vagy rögtön ott hagytad, vagy más módon? Hogy reagált a kicsi, jó volt úgy ahogy volt vagy ha lehetne újra csinálni, máshogy csinálnád, és akkor hogyan?
2011. szept. 8. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1-én kezdte, nyáron volt 3 éves. A terv az volt, hogy csütörtökön és pénteken apa ott lesz vele végig (én itthon vagyok a kicsivel), hétfőtől meg meglátjuk, hogy mennyit igényel. Nagyon várta már az óvodát. Csütörtökön a párom ott volt vele, kint üt a folyosón, a gyerek egyszer nem nézett hátra, hogy ott van-e, ebéd előtt kiszaladt hozzá a lányunk, hogy apa, menj haza nyugodtan, én itt maradok ebédelni és aludni a gyerekekkel. Apa eljött, megebédelt, 15.30-ra visszament, a leányzó még mindig nem akart hazajönni, nehezen értette meg, hogy a többiek is indulnak haza. Másnap már csak reggel leadta a párom, mert annyira akart maradni, délután 4-re pedig érte ment. A gyerek jókedvűen jött haza, imádja az óvodát, semmi gond nincs vele, dicsérgetik a gondozók. Hétvégén már alig várta, hogy ismét mehessen.

Így csinálnánk legközelebb is, egész nyáron várta az óvodát, nagyon készült rá, talán ez lehet a kulcs ahhoz, hogy gyakorlatilag nem kellett beszoktatnunk.

2011. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia,


márciusban kezdte az ovit és az óvó néni tanácsára nem volt beszoktatás, már az első naptól 8 órát ott volt. őszintén nagyon tartottam ettől a lépéstől, de nálunk bevált. 1,5 hét kellett amíg aludt is alvás időben és kb. 3 hétig sírt reggelente. most már ott tartunk, hogy imádja az ovit, nagyon sok kis barátja lett és mindig mondogatja, hogy Ő bizony szeret a munkahelyére járni nem, mint Apa meg Anya :) mert ugye az óvoda az Ő munkahelye :)

szóval tanácsot nem tudok adni, mert minden kisgyermek más. nálunk bevált ez a beszoktatás nélküli indulás. viszont Alen egy nagyon barátkozós, kommunikatív, aktív gyerek, szinte biztos hogy ez is közre játszott ebben.



Ági

2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az én lánykám tegnap ment első nap oviba, tegnap még minden szuper volt, aztán este sírva mondta h ő soha nem akar menni többet oviba, ma reggel szintén sírás....oviba az óvónő úgy szedte ki a kezemből miközben ő "sírt" ez enyhe kifejezés, és rugdosott..még kint az utcán is hallottam h sikítva azt mondja: anyuka anyuka....én meg bőgtem egy jót kint az ovi előtt....3.5éves lesz pár napon belül nagyon várta az ovit, nem tudom meddig lesz sírás ezután, de h ez lelkileg valami katasztrófa érzés az fix..ne legyen benne részetek:((((
2011. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és nálunk nincs beszoktatás, reggel elvzsed a gyereket 8ra és 3ra mehetsz érte....
2011. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember elsején kezdte(nem volt bölcsis),nálunk volt/van beszoktatás.Az első nap 9-12-ig volt ott,szülővel.11 körül elküldött,hogy menjek vásárolni.12-kor mentem vissza,semmi gondja nem volt addig.Pénteken már otthagytam délig,abszolút jól elvolt.Hétfőn fél 9-re mentünk,és ebéd utánig maradt.Kedden már ott is aludt,3 után mentem érte.Azóta már nincs megállás.Ott is uzsonnázik,és nagyon jól érzi magát.Egyenlőre még csak 5-6 gyerek alszik ott,a többiek nagyon sírtak,így elvitték őket(az óvónők telefonálnak,mivel napközben már nincsenek ott a szülők).Szerintem ez így nagyon jó.Én nem is vittem volna olyan oviba,ahol drasztikus módszereket alkalmaznak.A nagyobbik gyerek máshová járt,de náluk is így volt.
2011. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lányom csak novemberben lesz 3, de mehet most 26-odikától. Nagyon várja az óvodát, nem kimondottan anyás (vagyis eddig azt gondoltam, csak akkor voltam nélkülözhetetlen, ha beteg volt). Tegnap voltam szülőin, azt mondták nyitottak a fokozatos beszoktatásra, de ők úgy szeretnék, ha otthagynánk első naptól a gyerekeket. Mondjuk én csak ebédig viszem ebben az évben, aminek több oka van ( itthon vagyok az 1 éves ikerfiaimmal, ha busz hozza (szomszéd faluba jár majd, nálunk már nincs ovi) akkor délután 5 óra mire hazaér, és már alig marad rá időm, pedig itthon vagyok, és nem az ovinak szültem, meg nem is alszik délután már, akkor meg minek). De akkor sem szeretném drasztikusan beszoktatni, ha csak fél nap és megyek érte. Rajta sajnos éjjel jönnek ki ezek a dolgok, ha valamit rosszúl élt meg, és hetekig eltart nála. (ráadásnak elég hogy a fiúk kelnek 6-8 alkalommal fejenként:( )

Arra gondoltam hogy elviszem addig többször egy-egy órára (bármikor mehetünk, azt mondták az óvónők), hogy ott leszek én is, meglátom hogy viselkedik, és így már nem lesz ismeretlen a hely, meg az óvónénik, aztán 26-án meg otthagyom és megyek érte délben.

2011. szept. 8. 13:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Míg haza nem értem tegnap, egész jó ötletnek tűnt az otthagyom és megoldódik a dolog, önállónak hittem a lányom, meg nem anyásnak, de kicsit elhúzódott a szülői, fél 5re mentem és 7kor értem haza, a lányom ugrott nyüszögve az ölembe ahogy beléptem. Pedig apával volt, és imádja az apját. Csak este nem szoktam elmenni, talán az volt a baj. De kicsit emiatt elbizonytalanodtam, hogy nem is annyira lesz egyszerű a beszoktatás, ráadásnak az éjjel felkelt, és engem akart, alig aludt el.
2011. szept. 8. 13:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt javasolták, és be is vált, hogy már első nap is köszönjek el, hogy szokja az elválást, de csak 10 percre menjek el. Aztán másnap egy órára, harmadnap meg még tovább. Azért nem jó, ha ott ülsz vele állítólag, mert könnyebben megérti, hogy működik az ovi, ha már az elején mindent úgy csinálsz, ahogy később fogod. Meg nálunk vegyes csoportok vannak, és zavarná a többi gyereket, ha két szülő ott szobrozna egész nap a csoportban, vagy a folyosón. Az ott alvás nálunk is nehezen ment, de sajna nem tudunk érte menni délben:(
2011. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt mondták, hogy 1-2 napig ott lehet vele lenni pár órát, de ne húzzuk ezt nagyon el.

Ahhoz képest 1. nap elküldtek haza már reggel, hogy majd felhívnak, ha gond van. Nem volt semmi gond azóta sem, a lányom imádja. Szerencsére. De ez biztos gyerekfüggő is, ő nagyon nyitott az ismerkedésre, és nem nagyon szoktam neki hiányozni.

2011. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő óta jár a 3 éves lányom oviba, nagyon szereti. Hétfő reggel bevittem és délután mentem érte. Szépen evett, aludt, játszott és nem sírt ellentétben velem, aki alighogy kiléptem az oviból már zokogtam is. Nálunk úgy tűnik nekem nehezebb az elválás:)

Mi még májusban és júniusban többször elmentünk 1-1 órára játszani, amikor kint voltak a gyerekek az oviban. Ez nagyon jó volt, mert egy pozitív kép alakult ki a gyerekben az oviról és most, hogy már ő is elkezdte tudta mire számíthat.

Arra készülj fel, hogy amikor majd elkezdi az ovit az neked lelkileg nagyon nehéz lesz. Soha nem gondoltam volna, hogy ez ennyire durva, pedig az én kis hercegnőm még csak nem is sírt az oviban és tényleg nagyon szereti:)

2011. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!