Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emésztés könnyítésére mit...

Emésztés könnyítésére mit javasolnátok 3,5 évesnek?

Figyelt kérdés

Unokahúgom válogatós, nem eszik gyümölcsöt-zöldséget, nehezen kakil, sokszor van székrekedése. A rostok pótlására, a széklet lazítására javasolnátok valamit, amit hosszú távon lehet adni neki, és nem ártalmas. Tehát nem kifejezetten a székrekedés kezelésére.

NEM ételekre gondolok, mert tényleg nagyon válogatós, amin testvérem próbál javítani, de az csak apránként, lassan megy. Addig is szeretnénk valami megoldást.


2011. szept. 26. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Alnatura gyógynövényes teát érdemes lenne kipróbálni, dm-ben lehet kapni. Nekünk szokott segíteni, enyhén cukrozva langyosan.


Kajával pedig úgy trükköztem, hogy sütöttem sütit, amibe zabpelyhet loptam, rengeteget segített!

2011. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát így nehéz:-( Nálunk ami jó, az a korpa(minden ételbe egy kávéskanál), vagy nestlé fittnes(nálunk a gyerek imádja ropogtatni) végszükség esetén parafin olaj(ezt max párnapig adható), Laevoluc szirup. Ezek nem ártanak, viszont ha nem kakil több napig, akkor adhatok neki bármit szorulása lesz(tapasztalat).
2011. szept. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen, semmi olyasmit nem eszik, amitől menne a kakilás.

Nálunk bevált a szilvalé, ezt almalével keverve itattam vele, kb 1 dl-t naponta. Most újabban megeszi az almachips-et, amúgy semmilyen gyümölcsöt, úgyhogy ilyesmikkel próbálkozom. Én is próbálkozom a sütikkel, pl muffinba reszelt alma, barack, de hát nagyon kis mennyiség az, amit így megeszik.

Még esetleg olyasmivel lehet próbálni, mint a korpás keksz, vagy kisfiam szereti pl a fügés győri jó reggeltet.

2011. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szintén 3,5 éves a fiam és nekünk rengeteg próbálkozás után ez vált be. Drága, de tényleg használ, azóta minden nap van kaki, normális és nem kínlódik vele :-) áldom a dokit, hogy ezt kitalálta.

2011. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt.

Azért még várok továbbiakat is...

2011. szept. 27. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél zabpelyhet, jó áztasd be BŐ vizzel NEGYED órát(fele viz fele tej) főzd meg fahéjjal, cukorral. Rakhatsz bele gyümölcsöt ha kész. Nagyon megszívja magát vízzel a rost, a bélben sem engedi ki a vizet ettől lesz puha a széklet. Lealább egyen a gyerek egy evőkanállal belüle naponta. Kellemes puha, egybefüggő széklete lesz és könnyen kitudja tolni. Ez tuti tipp.
2011. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg zabpehely, köles ezekből édes kásák ízesditheti kakóval, vaniliával, mehet bele gyümi is.
2011. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!