Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás könnyítésére praktikák?...

Fogzás könnyítésére praktikák? Egyáltalán mikor érdemes elkezdeni foglalkozni ezzel? 3 hós babámnak már viszket az ínye, folyik a nyála, de nem különösebben nyűgös még. Mivel segíthetek neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dologél (homeopátiás)

Nálunk bevált.

2011. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

off LESZ BOCSI.


Honnan látod, hogy viszket neki?


Én lányom 10 hetes még csak, nyáladzik, enné az öklét, de én semmi más különösebbet nem tapasztalok rajta ...

2011. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan innen látom :D Illetve van rágókája és odaadtam neki (én tartottam)és nagyon rágta, megnyugodott tőle, ugyanakkor a cumitól nem.
2011. szept. 23. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég neki a rágóka. A homós szerek sem egészségesek,még ha nem is vallják be a készítőik.
2011. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak rágókát adtam neki,10 hetesen nagyon erősen nyálzott már,16 hetesen kibújt az első foga,két napra rá a második.Néha kenem dentinox-al,de heti egyszer talán.Homeos bogyókat pedig én sem adok neki.
2011. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lányom is ezt csinálta 3 hónapos korától, aztán rá 4 hónapra érkezett meg csak az első fog. Persze nálatok lehet belőle előbb is fog, csak szerintem elég sok kisbaba csinálja ezeket (nyáladzás, ökölrágás stb.), mégsem lesz egyből fog belőle.


Amúgy mikor látványosan jött a foga (feldagadt és megfehéredett az ínye és a fájdalomtól nyöszörgött, rosszul aludt, felkelt), akkor Dentinox ecsetelőt vagy gélt adtunk neki.


A rágóka jelen esetben szerintem is tök jó megoldás.

2011. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alinaaa ***** válasza:
Eddig én sem hittem benne. kaptunk borostyánkő nyakláncot, félre tettem a fiókba. A kereszt lányom szörnyen nyálzott, nem akart enni, és az öklét ette(most lesz 3 hónapos). A sógornőm vett neki láncot(mert ha nekünk van, neki miért ne legyen). Délután a nyakába tette, éjjelre nem volt rajta másnap reggel megint. Estére a kicsinek minden elmúlt, mármint a nyálzás, meg az ököl rágás. Nem tudom, de lehet hogy 1 próbát megér.
2011. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nemrégiben vettem fiamnak lázcsillapítót nurofen szirup formájában, és a dobozra az volt ráírva hogy fogzás esetén is ajánlott.. gondolom nehogy belázasodjon..kérdezzetek rá a védőnőtöknél

de egyébként az én fiam is ezeket a tüneteket produkálja 3 hónapos kora óta és még egy fogát nem látni. nemsokára az 5. hónapot tölti :)

2011. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A nurofenről még nem is hallottam, hogy ilyenkor is lehet adni, ez érdekes.

A borostyán láncról már olvastam. Ha lesz pár necces napunk, biztosan kipróbáljuk, de egyelőre a hozzáállásom a te első véleményedhez hasonló.

2011. szept. 23. 22:20
 10/11 Alinaaa ***** válasza:
Azóta a fiamnak is a nyakába lóg. A családban nem az első baba akinek segít, mi is azért kaptuk az anyumtól, mert a keresztlánya is ezzel vészelte át. 2 éves volt, mikor elszakadt, azt mondát már minek. A kiscsaj hátsó foga még jött(láz, sírás, fájdalomcsillapító). A papája vette neki újat 2 napon belül kijött a foga és addig is minden rendben volt:) Ki miben hisz, de én ezek után ha nem lenne akkor is vennék:) Végül is már 4000ft-ért kapsz, és házhoz is viszik.Ha veszed, hogy homeos bogyó, krém.... Anyagilag ez már nem tesz:)
2011. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!