Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom gyönyörűen...

2 éves lányom gyönyörűen használja a bilit pisiléskor. Kaki viszont tragédia. Hogyan vezessem rá, hogy a bilit használja, ne a pelust, vagy ne a bugyiba menjen a dolog?

Figyelt kérdés
Tegnap képes volt órákon át visszatartani a kakit, míg végül pelenkát adtam rá, hogy kijöjjön. Nem ült rá a bilire, akármit csinálok, ígérgetek, játszok, olvasok neki, még így sem akar a bilire ülni, és kakilni. Pedig látom, hogy mikor kell neki, de lehetetlen akár a biliig is elcibálni. Hogyan oldjam ezt meg, hogyan vezessem rá, hogy üljön rá, és oda kakiljon?
2011. szept. 30. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom akkor kezdett el bilibe kakilni amikor elkezdte nézni a Dobd el a pelust Elmo-t. Addig ő is visszatartotta vagy a bugyiba ment a nagyja :(

Pisiléssel rendben voltunk,de ez nem ment. Azóta viszont minden ok.

Egy próbát megér, ha nem vagy ellene a mesenézésnek.

2011. szept. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is javaslom a Dobd el a pelust Elmot, az én lányom is most kezd szobatiszta lenni a pisilésnél minden OK, de a kaki még néha a bugyiba megy, viszont vettem neki egy Elmo figurát azóta Elmo jön velünk a WC-re leül és nézi a babát, kicsi lányom meg nagy büszkén közli mindig vele, hogy látod sikerült :)
2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

először is ne maceráld vele, mert a kaki visszatartás miatt komoly gondjai lehetnek (olvass vissza, sok-sok ilyen kérdés van, a keméyn kaki miatt meg még inkább visszatartják, unokahúgom is volt h sírva-izzadva kakilt emiatt)

A könyv, mese jó ötlet, de hagyd rá, legalább néhány hétig. Szó nélkül tedd rá a pelust, ha abba szívesen kinyomja, ne tegyél megjegyzést, ne szidd le, ne tedd helyre. Aztán fokozatosan vedd elő újból a témát.

2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egy picit más a helyzet. Alapból visszatartja a kakit. Nagyon fél tőle,mert szorulásos. De ma már annyira kétségbeestem,hogy szűkítőt tettem a wc-re,és így rá a pici 2 évesemet. Tök jól elvolt rajta,pedig előtte,ha kakilnia kellett a bilit még meg sem említhettem! Ott nemtudta visszatartani,mert máshogy ül rajta,és kapásból kijött,amikor jött az inger. Olyan boldog voltam.

Legyél türelmes! Annyit okosodnak még!! Sok sikert a továbbiakban!

2011. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!