Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom nagyon ügyesen...

2 éves lányom nagyon ügyesen használja a bilit, már 2 hónapja. Pisiléskor! A kakival gondok vannak! Tanács?

Figyelt kérdés
Magától, egyik napról a másikra leszedte a pelenkát, és ült a bilire. Azóta teljesen ügyesen, magától, vagy szól, hogy bili, vissza is tudja tartani, nagyon ritka, hogy bepisil. VIszont a kaki, az nem megy a bilibe, még egyszer sem sikerült. Vagy pelenka, vagy a bugyi. Nem szól, hogy kakilni kell, csak utána, mikor már bent van. Nem erőltetem nála a dolgot, mindennap elmondom neki, hogy mehet a bilibe a dolog, annak ott a helye stb... És olyankor erőlködik egyet, mint aki kakil, és közli, hogy most nem kell:). Ez a kaki dolog ennyire nehéz, vagy csak nálunk ilyen körülményes? Tippeket, tanácsokat tudtok adni? Vagy majd ez is magától megy, mint a pisi?
2011. szept. 3. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem beszéld meg vele, hogy a kaka mehet pelusba, csak szóljon előtte és ráadod. Inkább, mint a bugyiba. Nagyon ügyes, hogy 2 évesen már szobatiszta!
2011. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztatásként annyit tudok mondani, hogy ez nm "csak Nálatok" ilyen nehéz.

Én most már visszanézve tudok erről beszámolni. Onnantól kezdve, hogy a lányom teljesen szobatiszta lett, még vagy háromnegyed év kellett, mire bilibe kezdett kakilni.

Nálunk annyi volt a különbség, hogy ő bugyiba sosem tette, szólt, ha kakilni kellett, és akkor ráadtuk a pelust. Ez azért alakult így, mert én is azt gondoltam, hogy ha nem kap pelust, előbb utóbb majd csal a bilibe termel, de nem így lett. 5 napig tartogatta, aztán csak irtó nehezen, végül beöntéssel jött ki, mert már hiába erőlködött (pelusba), annyira bekeményedett...

Egyébként ő állva intézte, ezért is tanulta meg nehezen, hiszen a bilin/WC-n ülni kell.

Onnantól, hogy én "elengedtem" ezt a dolgot, nem volt gond. Tudtam, hogy nem így fog iskolába menni... (Az ovit már elkezdte ezalatt, és ezért sem akartam erőltetni, mert elég nagy volt a változás)

Sokszor "beszélgettünk" erről, hogy a nagyok bilibe szoktak, és ha kedve van, próbálja meg, és vártam.

Egyszer csak közölte, hogy bilibe szeretne. Amikor sikerült, persze nagy éljenzés volt. Utána sem volt még gördülékeny, egyszer bilibe, egyszer pelusba tette, mikor hogy akarta.

Aztán egy időben "rászokott" arra, hogy kérte a pelust (délutáni alvás időben), de nem kakilt, csak belepisilt, majd közölte, hogy nem kell kakilni. Ettől ideges lettem, és közöltem vele, hogy pisivel nem fogja összekoszolni a pelusokat feleslegesen. Aztán (amikor lehiggadtam), később délután megmondtam neki, hogy akkor nincs több pelus, ő már nagy kislány. Ekkor végleg elhagytuk.


Szerintem beszéld meg vele, hogy válasszon hova kakil, vagy bilibe/WC-be, vagy pelusba, de bugyiba nem lehet. És hogy szóljon mindig. Így talán nem olyan "erős az elvárás". Majd szépen leszokik.

Az erőltetésből csak szorongás lesz, és szorulás.


Kitartás, nem marad így! :o)

2011. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, 2 éves pisi általában bilibe, szól is, de állva kakál, ezért ha mondja is hogy kell kakálni nem ül rá bilire, mert állva szeret:) én most hagyom, majd csak egyszer az is a bilibe megy!
2011. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A védőnő mondta nekem, hogy a kaki egy sokkal nehezebb és elhúzódóbb ügy szokott lenni. A fiamnál ezt tapasztalom is, bilibe pisil, de kakilni csakis pelusba hajlandó. Szól, hogy kell neki, akkor ráadom. 2,5 éves

Egyelőre nem erőltetek semmit, egyszer úgyis megoldódik.

2011. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!