Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen mekkora volt a lányotok?

3 évesen mekkora volt a lányotok?

Figyelt kérdés

Mi ma voltunk státuszon, és csak 95 cm-t és 12.5 kg-ot mértek.

A védőnő ( nem őnála voltunk csecsemőkorában) szerint az alsó értékeket súrolja, és igaz,hogy arányosnak látja, de hát nagyon vékonyka/törékeny és próbáljak meg ennél is jobban odafigyelni a vitaminokra stb, körülírta és majdnem ki is mondta, hogy "hízlaljam fel".

Annyit mondtam rá, hogy mindig is ilyen törékeny alkatú volt annak dacára, hogy az étvágy teljesen jó (amúgy tényleg ő a legkisebb az ovis csoportban, bárkit leelőz a kotrársai közül fáramászásban, futásban, stb... ).

Erre ő kifejtette, hogy dehát a férjemmel mi magasak vagyunk, és a családunk is az, akkor hogy lehet ilyen kis "nyeszlett" ez a lány!?!?!?

Mondtam neki, hogy korababa volt, mindig is kicsi és vékony, de egyenletesen nőtt, izmos, jó mozgású, jó étvágyú stb. - de mintha meg se hallotta volna!

Mondjuk az öccsével nem is lehet összehasonlítani a fizikumukat, mert ő meg pont hogy úgy tűnik, kétszer állt sorban erőért, meg magasságért, nagyon nagy gyerkőc és elképesztően jó fizikumú. Talán pont emiatt is annyira szembeötlő, hogy a nővére meg ilyen nádszál.

Szerintetek?

A gyerekdoki semmi különösebbet nem mondott erre vonatkozóan, kapnak vitaminokat amúgy is, de kifejezetten súlynövelési célzattal nem javasolt soha semmit. Egyszer annyit jegyzett meg, hogy "apja alkatú, a kicsi meg a maga családjáé" , mert a férjem se egy vastag ember, ellentétben a mi családunkkal, ahol a férfiak elég nagyok hosszában és széltében is :)


Tényleg ennyire gáz lenne a helyzet? Én meg örültem, hogy majd milyen jó lesz neki, nem kell súlyproblémákkal küzdenie kamaszként.


2011. szept. 30. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mehet a védőnő a sunyiba

a lányom 3 év 4 hónapos, 12 kg, szintén 95 cm, 98-as ruhákat hord. A gyerekorvos azt mondta, hogy tökéletes az alakja, izmos, nincs rajta felesleg, pont úgy jó, ahogy van, nem kell neki semmi egyéb vitamin vagy étvágygerjesztő. Az öccse novemberben lesz 2 éves, most növi ki a 86-os ruhákat, 10 kg. Nálunk ilyenek a gyerekek, nem túl magasak, de nagyon mozgékonyak, vidámak, kiegyensúlyozottak. Imádom, amikor az okos védőnők elültetik z anyuka fülében a bogarat, ami beássa magát a tudatodba még akkor is, ha tudod, hogy nincs igaza.

2011. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

novemberben lesz 3. : 13kg, 98 cm.

nagyon rossz evő.

2011. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
eszik mindenfélét, ráadásul mennyiségre is rendben, mozgékony, értelmes, nem beteges, akkor minek méricskélni? tudom, a státusz miatt muszáj, de valahogy mintha az emberek MINDEN TÉREN képtelenek lennének megérteni, hogy nem vagyunk egyformák. buta védőnő. biztos gyönyörű kis karcsú ifjú hölgy lesz belőle, mindenki irigyelni fogja.
2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ennyi kg és cm volt, teljesen egészséges, a védőnő meg tehet egy szívességet. Születésekor 3550g és 48 cm volt.

Tökéletes a te kislányod is.

2011. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2, 5 éves: 16 kg és 97 cm.
2011. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :-)


( Ő 2210 gramm volt születéskor és 49 cm. Az öccse meg 3400 gr és 59 cm, most 1.5 éves, 91 cm (v 92 cm, sosem tudom pontosan megmérni itthon) és kereken 12 kiló)

2011. szept. 30. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves lányom meg 106 cm és 17 kg. Mi meg egyfolytában azt kapjuk, hogy úristen, milyen nagy... :)

A lényeg, hogy egészséges, jókedvű, okos legyen.

Nem pedig az, hogy mekkora.

2011. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár az én lányom nagyobb (100 cm, 15,5 kg, dec-ben lesz 3 éves), de ettől függetlenül én nem látom kórosan picinek és vékonynak a te lányodat. Szerintem normális, nem kell mindenkinek nagynak lenni.
2011. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!