Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félénk, beszédfejlődésben...

Félénk, beszédfejlődésben nagyon lemaradt 4évessel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már az oviban is felhívták a figyelmemet,hogy a fiam annyira félénk,mindenen elsírja magát(nem újdonság neki a bölcsi,mert járt oda is)nem igazán beszélget sem az óvonőkkel,sem a gyerekekkel. Valószínűnek tartom(láttam!) a nagyobbaktól fél,ha valamit elvesznek tőle,azonnal sírásba kezd,nem tudja mgát megvédeni!

Illetve azért is lehet félnkebb,mert beszéde el van maradva kortársaitól,nem hagyják beszélni!


2011. szept. 30. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Otthon is ilyen a gyermek?
2011. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Vidd nevelési tanácsadóba. Ott meg tudják állapítani, hogy pszichés-e a dolog, esetleg szervi vagy más oka van-e. Vizsgálatot kérhetsz te is, de kérheti az óvoda is.
2011. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kicsi fiad! Szerintem is nevelési tanácsadó, mivel fiú is és már viszonylag "idős" ahhoz, hogy ilyen legyen (tehát gondolom van tapasztalata a társas viselkedést illetően). Az ilyen kisgyereknek nagyon nincs önbizalma, elsősorban azt kellene fejleszteni. Az én kislányom is félénk, de ő egyrészt lány, másrészt 3 éves volt májusban és most kezdte az ovit. Tudom, hogy zárkózott, de bízom benne, hogy megnyílik. Így át tudom érezni a problémádat, nagyon-nagyon sajnálom a kisfiadat! Nagyon és sokat szeretgesd!
2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem,otthon egyáltalán nem ilyen!! teljesen elképedve hallgattam az óvónőt amikor mesélte,hogy ott milyen....
2011. szept. 30. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha otthon nem ilyen, akkor ez rendbe fog jönni.
2011. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt akartam írni mint az utolsó. Egyetértek!
2011. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is előzőhökhöz csatlakoznék, hogy rendben kellene legyen minden, ha otthon az van.

Én azt vettem észre, hogy egy ugyanaz a gyerek két képet mutat, egy otthonit, egy óvodait. Nem kell megijedni, legyél tiszta az ovónénivel, hogy otthon milyen, és hogy foglalkozzanak vele, és biztos minden rendben lesz.

Most akkor le van maradva otthon beszédkészségből, vagy nem ? Ez nem egészen tiszta.

2011. okt. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!