Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekemmel gond...

2 éves gyermekemmel gond lenne a beszédfejlődésben? Hogyan javítsunk a helyzeten?

Figyelt kérdés
Szavakat mond, sokszor csak az első pár betűt, de ha nagyon noszogoatjuk, akkor kimondja a szót, de magától nem igazán. Ez még nem is annyira aggaszt, mivel rájöttem, hogy mindössze lustaságról van szó, hiszen ha nagyon akar valamit, ki tudja mondani, mindössze tudja jól, hogy mi két betűből is megértjük:). Ami a problémám lenne, az az, hogy abszolút nem próbál összetenni két szót, vagy két betűs mondatokat mondani. Pl : Gyere anya, Gyere ide, Inni kérek... ezeket soha még egyetlen egyszer sem mondta. MOndja, hogy kérek, inni, stb.. de hogy egybe kimondaná a mondatot, azt nem. Hogyan segíthetnék, hogy fejlődjön ilyen téren?
2011. júl. 24. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Jól van ez így, még csak két éves. Ha három lenne, azt mondanám, nézesd meg.


Gondolj arra, hogy amikor Te idegen nyelvet tanulsz, mennyi mindent megértesz már, még sem bírsz olyan könnyen megszólalni. Ez két külön készség, és beszélni sokkal nehezebb!


Türelem. Amit tehetsz: beszélj hozzá sokat, mesélj neki. Majd beindul! Lehet, hogy egyik napról a másikra.


Itt agyi funkciókról van szó, nem lustaságról!


És amit tehetsz: ne mutasd neki, hogy frusztrált vagy miatta (sőt ne is lágy az), mert azt megérzi, és ez is gátolhatja pszichésen...

2011. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írta!
2011. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabadna noszogatni, ez nem lustaság - ez a legnagyobb tévképzet, azért nem beszél a gyerek, mert lusta hiszen így is mindenki megérti. Noszogatással egyet érsz el, vagy megnémul és elveszed a kedvét, hogy azt a keveset is mondja vagy beszédhibás lesz, hiszen rákényszeríted, hogy előbb csináljon dolgokat, mint érett rá.


Én sosem noszogattam és aggódtam a gyerekem beszédfejlődése miatt, holott a nagyobbik 18 hónaposan mondatokban beszélt, tökéletesen, érthetően, jól ragozva. A kicsi 27 hónaposan egyetlen szót mondott: anya. Semmi többet. És aztán beindult, ma már választékosabban beszél, mint az idősebb testvére. És nem gyakoroltunk, nem noszogattuk, nem csináltunk semmit.

2011. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a következő linket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Írd meg itt a problémádat.

2011. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!