Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Biciklizéshez adtok bukósisako...

Biciklizéshez adtok bukósisakot a gyermeketekre?

Figyelt kérdés
Én ráadnám, de úgy aláizzad a feje, tiszta víz lesz a haja, félek, hogy megfázik (este azért már hűvös van). Ha nem adom rá, akkor nem izzad meg a feje.
2011. szept. 30. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Remelem hogy minden anya ad a gyerekre bukosisakot.

Vannak szellozo modellek is.

2011. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
mondjuk még csak 16 vagyok de öcsémre se adtunk meg rám se adtak ... és ha majd lesz gyerekemre rá se fogok :P
2011. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Normális decathlonos sisakunk van, nem is volt olcsó :S
2011. szept. 30. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Most 3 éves a lányom, egyenlőre még csak triciklije van, azzal még csak cammog, egyenlőre feleslegesnek ítéltem a sisakot. Jövő tavasszal tervezünk neki bicót venni, de előre félek én is bukósisakozástól, mert ő is nagyon izzadós fajta. :S Hát majd meglátjuk, lehet, hogy nem sokat lesz a fején, ha nagyon gázos lesz a helyzet. Mondjuk úgyis csak itt a közvetlen környékünkön bicózna a parkban, forgalom közelébe nem engedem még egy jó ideig...

Egyébként én is felnőttem bukósisak nélkül, pedig a fél gyerekkoromat bicajon töltöttem (a másik felét meg fáramászással meg mindenféle rosszalkodással, anyámék állítólag többet izgultak értem mint a 3 bátyámért együttvéve) és milliószor estem. Soha semmim még csak el se tört.

2011. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolso,

Gratulalok, hogy megusztal egy balesetet. Sajnos nem kell ahhoz forgalom, hogy kis gyerek felboruljon, megusse ugy a fejet, hogy ott is marad. Sok tunet csak par nap mulva jon ki, kar lenne a gyerekert.

Nem ok nelkul javasoljak, sot legtobb orszagban kotelezo a bukosisak hordasa.

Nem tudom miert ilyen felelotlen szulok vannak.

2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Forgalomba mi se megyünk, csak itt a parkban és a focipályán biciklizik a gyerekem.


Én ráadnám a sisakot, csak ne izzadna úgy alá :(


Mondjuk futóbringázáshoz és motorozáshoz soha nem adtam rá sisakot, és azokkal is ugyanakkorát lehet zakózni, mint a sima bringával.


Itt a környéken az én gyerekemen van egyedül sisak, a többieken nem szokott lenni.

2011. szept. 30. 14:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tök mindegy hogy ő biciklizik, vagy mögöttem ül az ülésben, a sisak kötelező nálunk.

Egyszer nagyon siettünk és a sisak itthon maradt. A gyerek (3éves)akkor futóbiciklivel jött. Megálltunk, ő is megállt mellettünk, de elvesztette az egyensúlyát valahogy és akkorát esett, hogy belegabalyodott a férjem biciklijébe és onnan hanyatt a betonra... Nem kívánom senkinek,amit utána átéltünk. Semmi baja nem lett, de az izgalom, az ijedtség bőven elég volt.

Amúgy még nem esett se futóval, sem a rendes 2 kerekű pedálossal, de pont akkor az egy alkalomkor, amikor itthon maradt a sisak, akkor sikerült neki elesni.

2011. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesem még csak motorozik, ahhoz nem kell.

De ha mögöttünk utazik az ülésben, mindig ráadom. Inkább fázzon meg picit, de ha borulunk megússza fejsérülés nélkül.

2011. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lassan 3 éves lesz a fiam,és én ráadom a sisakot a futóbringázáshoz. Mi a Hervisben vettük, ez is elég drága volt, van rajta pár lyuk a szellőzéshez. Ő csak a nagy nyári melegben izzadt bele,ilyenkor már nem. Csak a járdán megy, de pár "balesetet" már megúszott. Felénk elég sűrűn van a villanyoszlopon betontömb kb fejmagasságban. Párszor már nekiment, mert nem figyelt előre. Vagy valami kilóg a kerítésen, az is általában fejmagasságban. De felénk elég sok kisgyereken láttam már bukósisakot a motorozáshoz is!
2011. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi most vettünk biciklit magunknak meg hátra gyerekülést. Mi azt hittük, hogy a felnőtteknek is kötelező a bukó, nemhogy a gyereknek. Így mind a 3-an hordjuk bicajozáshoz. (már tudjuk, hogy nem kötelező, és hogy senki sem hord) de ha már megvan, az ördög nem alszik. A fiam most amúgy is bukósisak mániás, ő a motorozáshoz is viszi néha, mert hát "a motorosoknak bukósisakjuk van, és nekik bizony kötelező". Én nem vettem észre, hogy izzadna a feje, pedig neki 2 is van, egy 2000 ft-os dechatlonos amit játszásnak vettünk még régebben, meg egy kicsit drágább nem tudom milyen, azt bicajboltban vettük, aminek hátul már állítható a nagysága. Ő szereti ha rajta van a bukó, kéri is, így nálunk ez nem kérdés. Gondolkodok én is, hogy futóbiciklihez is kell e majd, de a rendes kisbiciklihez szerintem adni fogok rá. Ez szerintem amolyan kellék, mint a görkorihoz pl a térdvédő stb. És nem paramamiságból, hanem mert így kerek. Igen, mi is felnőttünk bukó nélkül. És? Felnőttünk hiper super gyerekülés nélkül is az autóban, most már mégis kötelező...
2011. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!