Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nappalra szobatiszta, alváshoz...

Nappalra szobatiszta, alváshoz kell még a pelus. Hogyan tovább, arról hogy lehet fokozatosan leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor reggelre száraz marad a pelust,akkor leveheted.

Fiamnak az ágya mellé van készítve a bili.így ha éjszaka kell,akkor gyorsan rá tud ülni.

Kb.2hónap volt h éjszakára levehettük a pelust.

2011. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt gondoltam, hogy majd reggelre száraz marad. Csakhogy az én lányom lusta, ha rajta van a pelus, belepisil, ha nincs rajta, akkor megy a vécére.

Már 5 hónapja szobatiszta nappalra (alváshoz is), de éjjel még ráadom a pelust, mert arra vártam, hogy száraz legyen. De soha nem száraz, így én most majd le fogom róla szedni. Kipróbálom, legfeljebb nem lesz jó, de egy-két próbát megér.

2011. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp aktuális nálunk is a kérdés.

28 hónapos a fiam, régóta pisil már bilibe/wc-be, de alváshoz (délben is és este is) kell még rá a pelus, sőt ő még abba is kakil.

Pont ma próbáltam rávenni, hogy most délben pelus nélkül aludjon, de nem akart. Holnap kicselezem és "véletlen" nem adok majd rá pelust.


Az én fiam is olyan, hogy ha van rajta pelus, akkor belepisil, szóval várhatnám, hogy száraz legyen reggelre.

Én úgy fogom csinálni, hogy odakészítem a bilit, és gumilepedőt terítek a fiam alá, hátha mégis becsurog.

2011. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hirtelen szokott le a kisfiunk. De mikor reggel száraz is volt, utána még egy hétig rajta hagytam biztosra menni. Tiszta is volt. Mindenesetre mikor felkelsz tapizd meg, még ha alszik is, hogy van e benne, mert lehet már majdnem ott tart, csak mikor felébred engedi be. Azt pedig lehet figyelni, miest fölkel, mondani neki, hogy bilibe, vagy kinek mi válik be.
2011. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
éjjel mivel alszik, nem működik az akaratlagos visszatarás, csak a reflexek, amiket meg kell várni, hogy megérjenek. így az elsőnek igaza van, majd ha látod, hogy rendszeresen száraz pelóban ébred, akkor alhat bugyiban (és a lepedő alá akkor se árta gumilepedő egy darabig, mivel a matrac szinte egyáltalán nem tisztítható)
2011. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!