Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyás 2,5 éves kislánynál?...

Folyás 2,5 éves kislánynál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves. Nappal már itthon bugyiban van, bilibe pisilkakil, de éjszakára pelust rakok rá. Ma reggel még rajta volt az éjszakai pelus, egyszercsak el kezdett visítani, hogy csípi a pisi. Levettem, kakis volt a pelus, beraktam a kádba. Este elaludt, elmaradt a fürdés, így reggel megfürdettem, megmostam a puniját/popiját, ráadtam a bugyit. Kb 2 óra múlva pisilnie kellett, lehúztam a bugyit, barna volt. Gondoltam nem létezik, hogy fürdés után kakis maradt, de amikor megtöröltem, kicsit barna volt a popsitölő. Gondoltam sebaj, biztos ott maradt, most már jól ki van törölve. 1 óra múlva megint barna volt a bugyi. Nem értettem, gondoltam, hogy pukizáskor jött egy kis kaki, de az vizes lett volna meg büdi, ez meg száraz szagtalan. Most alvás előtt ráadtam a pelust, előtte volt wc-n, megtöröltem a punikáját, és először sárga volt a papír, amilyen nekem szokott lenni, utána világosbarna/narancssárga. Honnan jöhet ez? Folyása lenne? Félek, mert 1 hónapja usziban voltam, múlt héten épp nőgyogyóhoz mentem, amikor is 3 nappal a vizsgálat előtt el kezdett viszketni, égni. Kezeltem Canestennel, a doki kenetet küldött tenyésztésre, és tegnap derült ki, hogy az usziban (máshol nem voltam) összeszedtem egy Streptococcust. Amíg ezt nem tudtam, illetve múlt hétig, amíg nem kezdett viszketni, együtt fürödtem a gyerekkel. Lehet, hogy megfertőztem? Vagy mi lehet ez? A reggeli kakitól már nem lehet a punikája, narancs/barna színű, rengetegszer volt már törölve, meg ugye fürdetve. Kicsit aggódok.
2011. okt. 1. 16:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Férjem most mondja, hogy mostanában sok (rengeteg) paradicsomot eszik a Manókám. Az megfestheti a pisit? Mondjuk azt nem tudom, hogy a pisije milyen, mert piros a bili.
2011. okt. 1. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:

amikor pisil nem fájlalja a nuniját?nem viszket neki?

igaz a húgom már 12,de neki is most volt valami nyavajája.anyu elvitte a háziorvoshoz,mert ugye nődokihoz még nem akarta.felírt neki valami gyógyszertári kenőcsöt,és azóta már jó,addig meg kanestennel kente.találtak nála valami gyulladást,gennyet a pisibe.

2011. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
reggel mondta, hogy csípi a pisilés közben, de azóta már sokat pisilt, és nem panaszkodott.
2011. okt. 1. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd be az ügyeletre,legalább megnézik a pisijét teszttel.
2011. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd orvoshoz, jobb ha látja a punciját. Talán benne maradt a kaki, amit csak később vettél észre.
2011. okt. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csíp a pisi, az húgyúti fertőzés. Azonnal ügyeletre kell menni, üledéket kell nézetni a pisiből (mikroszkóppal azonnal megnézhető - ha betadinos vízzel lemosod a szeméremtestet, popsit és fertőtlenített bilibe pisilteted, akkor fertőtlenített edényben beviheted a pisit). Ha elhanyagljátok, visszafordíthatatlanul károsodhat a veséje. Nincs láza?

Folyással kapcsolatban olvasd el ezt, főleg a vége érdekes

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szerencsére téves riasztás volt. Végül is tegnap csak reggel mondta, hogy csípi, utána nem. Estére picit piros lett a punija, de mára már el is múlt, és a bugyi is teljesen tiszta volt ma. Lehet, hogy tényleg a paradicsom festette meg, és csinált nagy ijedelmet. A lényeg, hogy nincs semmi baj. :-)

2011. okt. 2. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!