Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislánynál ez "mindig...

6 éves kislánynál ez "mindig többet akarok-hiszti" kortünet?

Figyelt kérdés

egy ideje nagyon akaratos lett. Ha rárakom neki a majoézt a kenyérre(el sem kentem még) már nyafog h ez kevés, pedig nem is látja h valójában mennyi. Utána rárakom a sonkát, akkor is szenvedő fejjel ül csak és néz, mire kiböki, hogy ez kevés..Ha meglátja, h mit főztem, akkor van, h kijelenti, ő ezt nem szereti, mikor megkóstoltatom vele, kiderül, h mégis...Sosem jó neki a kisebb és mindig ugyanazt akarja ami az enyém, arról nem is beszélve, hogy ha én sajtot teszek a kenyeremre, akkor szó sem lehet róla(szerinte), h ő mást kérjen rá. természetesen én igyekszem ezt jól kezelni, hisztire nem engedek, csak ha szépen kér, és nem hagyom h befolyásoljon, de mégis ilyen. ez normális? hogyan lehetne erről leszoktatni?

Köszönöm


2010. nov. 19. 08:23
 1/2 anonim válasza:
Szerintem igen. Az unokatesóm, aki most lesz 6 éves is ilyen, bár ő fiú. Mindig a Transformers...
2010. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy ugyanazt akarja enni amit te. Minden gyerek utanozza a szuleit, ez teljesen termeszetes. A hiszti leszoktatasara a legjobb modszer ha nem veszed figyelembe amikor hisztizik, persze mond el neki hogy a hisztivel nem lehet semmit elerni es hogy addig nem fogsz vele beszelni amig abba nem hagyja. Eleg hamar feladja majd meglatod es aztan leulhettek es nyugodtan kerdezd meg tole hogy mit szeretne. Biztosan el fogja mondani. Sok turelmet kivanok.
2010. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!