Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Velemeny arrol aki elvegezte...

Velemeny arrol aki elvegezte akisgyermek nevelo gondozo iskolat? Magyaran bolcsodes lett.

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Es mi a kerdes?

Nekem tanari diplomam van, de nemzetkozi iskola elokeszitoben tanitok a mini csoportban (1,5-2 evesek)

2011. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hogy mennyire nehéz a szakma?érdemes -e elvégezni?stb.
2011. okt. 1. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Most leirhatom neked, hogy a gyerekek onzetlen mosolya, szeretete megfizethetetlen, mikor hetfon a hazam kozepere sem kivanok kikelni az agybol, de nagynehezen bemegyek dolgozni, es mar ott varnak az ajtoban, es orulnek nekem, ossze-vissza puszilgatnak, az nagyon jo. Hogy ragaszkodnak hozzam, hogy megismetlik a gesztusaimat, hogy az en nevem mondjak ki eloszor (az enyemek meg nagyon fiatalok), hogy keresnek, mikor hazaernek, ez mind Isteni erzes.

DE!

Es most fognak az anya tigrisek megkovezni, oszinte leszek hozzad.

Fiatal vagyok 27 eves, ket eve dolgozom a szakmaban, de a hatam mar faj az emelgetesuktol. A labaim viszeresedni kezdtek (nyilvan genetikai is), mert sokat kell allni, gyakorlatilag addig ulok le, amig pisilek. Vagy ugye hajolni, gugolni, terdelni, maszni a foldon veluk. Azt majdnem elfelejtettem, hogy gyakorlatilag oktobertol, marciusig beteg vagyok, mert mindent elkapok toluk, mert a szulok behozzak a beteg gyereket. Valaki mindig beteg!

Ez a fizikai oldal, aztan jon a szellemi. Kezdjuk azzal, hogy minden szulo realis, irrealis elvarasanak meg kell felelni ugy, hogy a torvenyeket is betarsd.

Ok meg vannak gyozodve arrol, hogy az o gyerekuk a legszebb, a legaranyosabb, a legokosabb, de jo is lenne!

Megint egy DE! Nagyon sok a felrenevelt, vagy teljesen neveletlen gyerek. Ez szellemileg nagyon leterhelo. PL 48 anya, elso gyerekkel, annyira szereti a porontyot, hogy semmilyen hatarokat nem szab neki otthon. Szegeny kisfiunak en lehetek a remalma, mert en ugyan elkapom a kezet, es beteszem a sarokba, mikor fogja es veri a tobbi gyerek fejet a falba, es nem erti, mikor a terem masik sarkabol uvoltom, hogy nem szabad.

A tobbseguk viszont nem ilyen szornyeteg. 90% edes es aranyos, viszont eletkori sajatossag, hogy erosen reagalnak erzelmileg, ha valami bantja oket, sikitanak, sirnak, engem mostanabn meg is harapnak :))))) Egy szoval a kisgyerekek nagyon HANGOSAK. Ez nem baj, de nem sok felnott tudja toleralni naprol-napra, eveken at.

Azt is meg kell emliteni, hogy ez bizony egy koszos munka, es nem csak a kakais pelenkara gondolok.

Pont tegnap egy kislanyon csak ruhacska volt, harisnya nem, mert meleg volt. Bekakilt, es mire eszrevettuk, mar elnezest, de minden szaros volt. A kisbicikli a kisszek, a kispajtasok keze ruhaja. Es nem a lustasagunk miatt, mielott barki kitalalna, ilyesmi egesz gyorsan tortenik, amig egyikunk pelankaz, a masik orrot torol. Gyerekek kozt ilyen elofordul. Eteteskor utan is kaja szonyeg van a padlon, nyaladzanak, es bizony taknyos a kis orruk. ERRE FEL KELL KESZULNI! Ezt nem azert irom, mer ez rossz, engem nem is undorit. De ha valakinek erzekenya gyomra, az ne foglalkozzon gyerekekkel, mert nem lesz jo vege.

Ha szereted a kicsiket, ha turelmes vagy, jo a gyomrod, es van jo nagy adag humorerzeked, ezt a mnkat neked talaltak ki.

De keszulj fel, hogy eleint nagyon faradt leszel, es sokat leszel beteg.

De azon a bizonyos hetfon, mikor almosan bemesz dolgozni, es a puszid minden bajt meggyogyit, az olelesed a legmelyebb honvagyat is meggyogyitja, akkor nem fog erdekelni semmi mas.

Legutoljara pedig, hogy en kulfoldon elek ugyan, otthon gondolom nem ilyen a helyzet, de mi eleg jol keresunk, es gyerekek mindig lesznek, a mi munkakra mindig szukseg lesz.

Es egyebkent senkinek nem akartam megbantani az erzeseit a nyers nyelvezettel. De azzal is tisztaban vagyok, hogy nem minden ember izlesenek lehet megfelelni, nem is akarok...

2011. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsibe jár a kislányom, én csak kívülállóként látom a munkájukat, de irtó nehéz szakma lehet, legalábbis én nem tudnám csinálni... kell hozzá nagy adag talpraesettség, és sok sok szeretet a gyerekek iránt:)
2011. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsődében vagyok gondozónő már 3 éve. Kb ugyanazt éltem és élem át mint amit a 20:45-ös válaszoló leírt.

Imádom a babáimat, de néha semmire nem vágyok,csak hogy egy kis csönd legyen. Igen,zaj van, kosz, betegségek, neveletlen gyerekek és nagyon tudatlan szülők. Nehéz. Lenned kell:

-pótanyának, aki etet, tisztába tesz, megvígasztal

-ápolónőnek, aki ha elesik a gyerkőc gyógypuszit ad, bekeni,megnyugtat, orrot kell törölj stb

-takarítónőnek, mert ők aztán rumlisak, pakolhatsz utánuk, összeszednek mindent, ki-és szétszórnak mindent


Mellette legyél vicces, közvetlen, türelmes, hagyd otthon a magánéleted és a gondjaidat, kússz és mássz velük a földön,az ezeredik kérdésükre is válaszolj türelmesen, az ő szintjükön, de mégis őszintén...


Vívj a szülőkkel, próbálj nekik segíteni ha kérik,felelj meg az elvárásaiknak, és persze őket is mindig mosolyogva és türelemmel kezeld.


Tartsd rendben a bölcsit!Ennyi gyerkőc mellett szinte folyton pakolni és takarítani kell, persze úgy, hogy közben a gyerekekkel vagy.


Ha ezek mennek, akkor hajrá. De legyél tisztában: nagyon nehéz, eleinte úgy fogod érezni hogy nem bírod, de aztán bele lehet ebbe is tanulni. És immunerősítő ! Az első két évben három hetente lettem beteg a gyerkőcöktől!

2011. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom január óta bölcsis. Nagyon szereti szeretjük a bölcsit,DE már az ötödik gondozónénink van...Miért nem lehet legalább egy szezont lefixálva szerződét készíteni a gondozónénikkel????? Ez sem a gyerekeknek sem a szülőknek nem jó.....
2011. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10.14


En a helyedben inkabb orulnek, meg ha kellemetlen is mindig uj emberhez szokni.

Nalunk is nepvandorlas van az oviban, ugyanis nagyon-nagyon sokan nem alkalmasak a munkara!

Nalunk nem a szerzodesrol van szo, egyszeruen lehetetlen jol kepzett, intelligens embert talalni, aki megfeleloen elvegzi a munkat. Mar tobben kifejtettuk, miert is nehez ez a melo, szoval ebbe nem megyek bele.

Pl a legutolso not azert rugtak ki, mert az hagyjan, hogy nem tudott pelenkazni, es mi csinaltuk helyette, de ugy etette a gyereeket, hogy egy falat neki, majd egy falat a kicsinek, ugyanaazzal a kanallal! Tobbszori megrovasra is, szinte rutinbol csinalta. Nem tudott takaritani stb... Persze a szuloknek ez nem lett igy elmondva, hogy ne aggodjanak.

Elotte sosem gondoltam volna, hogy ilyen nehez jo gondozot, tanart talalni, de mar latom, hogy igen.

Azaz, ha masik az ovoneni, az rossz, hozzaszokni az ujhoz stb. De inkabb, orulj, lehet, hogy nem tudsz rola es valami borzaszto embert kuldtek el, aki megrazta a gyerekeket vagy valami ilyesmi.

2011. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudja valaki milyen konyvek fognak kelleni?
2011. okt. 7. 10:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!