Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos lányomtól elvettem...

20 hónapos lányomtól elvettem a reggeli és esti cumisüveget, amiből tejet ivott. Azóta (3 nap) nem hajlandó meginni a tejet semmiből. Van valami ötletetek? Nektek is volt ilyen? (napközben már régóta pohárból iszik)

Figyelt kérdés
próbáltam új csészébe,az enyémbe,az apáéba,próbáltam szívószállal,próbáltam hidegen-melegen,próbáltam kakaót.....ahogy belenéz,nem kéri.
2011. okt. 2. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
próbáld meg csőrös pohárból, hátha. Lehet,hogy nem is a tej ízlett neki annyira, csak maga a cumizási lehetőség :)
2011. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Add vissza neki. Én is elvettem a fiaimtól,de nem voltak hajlandók meginni semmiből a tejet- kakaót. Így visszakapták. Úgy vagyok vele, hogy otthon úgyse látja senki és így legalább megisszák azt a mennyiséget ami kell nekik. Majd ha úgy érzik, hogy ők már NAGYOK, le fogják tenni. Pedig az enyémek meg már 2,5 ill 4,5 évesek. ??
2011. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ezer példa van előttem a hosszan tartó cumiztatásról,ráadásul csecsemőgondozó vagyok és óvodapedagógus-úgyhogy erről tanultam ezer évig....

a szívemmel visszaadnám,de az eszemmel nem....nem tudom

2011. okt. 2. 09:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, én sem adnám vissza. Az első válaszolónak igaza lehet, valószínűleg maga a cumizás tetszett neki, nem pedig a tej. Szerintem kínálgasd továbbra is pohárból, ha nem kell neki, akkor ne erőltesd. Lehet, hogy manipulálni próbál, hogy visszaadd neki a cumiját.


Esetleg azt próbáltátok már, hogy ő választott a boltban valami aranyos bögrét, ami neki tetszik?

2011. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
én a teásüveget vettem el a fiamtól a múltkor.3 napig 1 kortyot nem volt hajlandó inni.már kezdtem félni.próbáltam mindent ahogy te is,de semmi.megitta a napi 2 kakaóját,de az is csak 6 dl folyadék volt.szoval én igy visszaadtam neki az üveget.
2011. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

most jutott eszembe,hogy megpróbálom a boltban kapható kis szívószálast-azt hiszem van valami tejes dolog-és hátha.

mert a szívószálas rostos levet megissza.

2011. okt. 2. 12:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám neki. Tudom, hogy nem jó a cumisüveg, de az én majdnem 3 évesem is abból iszik még, mert így megissza a 3 deci tejet. Ha pohárból adom neki, akkor kb 1 decit iszik meg. Megyünk utána fogat mosni.
2011. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám annyi különbséggel, hogy nem cumit tennék a végére, hanem csőrt. Mi Aventet használunk, és először a puha csőrt tettem fel a cumi helyett, most pedig már a keményet. Ő 21 hónapos.
2011. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mi baja lesz egy gyereknek, ha naponta kétszer cumisüvegből iszik tejet? Én semmi észérvet nem tudtam felhozni a gyerekem számára.

Megkérdeztem a tőle, miért ragaszkodik annyira a cumisüveghez, azt mondta, hogy "mert fekve szeret inni". Alig merem leírni, de hat éves koráig élvezte ezt a luxust, akkor tönkre ment az utolsó üvege. Viszont tényleg semmi ártalmat nem vettem észre rajta, a fogai se romlottak el, hiszen az esti tejivás után még elcsoszogott fogat mosni.

2011. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a csőrösből soha nem ivott....
2011. okt. 2. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!