Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek alá, ha úgy bepisil...

Mit tegyek alá, ha úgy bepisilt, hogy még a gumilepedő, lepedő, matrac is pisis lett? Esetleg adjam vissza a pelust?

Figyelt kérdés

28 hónapos a fiam. Pár hónapja jól állunk a szobatisztasággal, pisiléshez már nem kell pelus, egyedül megy a wc-re. A kakit még nem adja nekem, de ha dolga van, szól "Anya kérek pelust kakilni kell" ha végzett, akkor is szól, hogy mehetek törölni.

Én ezt így elfogadtam, nem erőltetem. Pelusba kakil és ez így jó neki.


Tegnap először nem adtam a déli alváshoz pelust, előtte pisilt is, igaz csak 1,5 órát aludt, de kibírta pisilés nélkül. Ma viszont 2,5 órát aludt (10 perce kelt), mint általában és bepisilt, visítva, sírva kelt. Nyugtatgattam, hogy semmi baj nincsen, elfelejtette, hogy nem adtam rá pelust, nézd csak még a bili is be van készítve, emlékszel, tegnap sem kaptál....

megnyugodott. :)


Viszont totál átázott az ágya a gumilepedő ellenére is. Mi a fenét tegyek alá? Valamint a kérdés még: adjam vissza alváshoz a pelust, vagy próbálkozzak még így?


2011. okt. 3. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre nem nagyon tudom a választ, ha a gumilepedő sem oldotta meg, majd megoldja az "idő"...

Szerintem, mint minden esetben, itt is a következetesség lesz a megoldás.

Tudatosítsd benne, hogy nem adsz rá pelust az alváshoz, mert ő már nagy, aztán akkor tudni fogja, hogy alvás közben nem lehet csak úgy pisilni, mint a pelusos időkben.


Nálunk ez vált be, pár baleset után már álmában is tudta, hogy vissza kell tartani a pisilést ébredésig.

Sok türelmet, és sok sikert!

Csak következetesen!


Ha most visszaadnád a pelust rá alváshoz, akkor szerintem hátravetné a szobatisztasági törekvéseidet, összezavarná a gyereket.

2011. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy biztos: ne add vissza a pelust rá, hacsak nem ő kéri kifejezetten.


Nem értem,hogy ázott át a gumilepedő ellenére is.

Nekem megtartja a gumilepedő ha véletlen baleset van, sőt olyannyira megtartja, hogy gyakorlatilag tócsában fekszik tőle a lányom.


Milyen a gumilepedőtök?

Hogy teszed fel?


Én azt javaslom,hoyg visszafelé ne haladjatok, és elelavás előtt tudatosítsad benne hoyg nincsen rajta pelus.

Ha napokon át (mondjuk 2 hét) nem megy és/vagy ő kéri akkor adjál rá pelust.

2011. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is gondoltam rá, hogy nem visszafelé kellene mennünk, csak azt sem szeretném, ha minden déli alvásból sírva kelne, mert pisis. :(


Gumilepedő? Bababoltban vettük még a terhességem alatt, az alja ilyen "nylonos" a teteje fehér frottír szerűség, a 4 sarkán van egy egy gumi, hogy a matrac alá tudjam hajtani, ezzel rögzíteni. A lepedőre szoktam tenni, tehát ez van felül.


Na akkor próbálkozom tovább. Köszönöm a segítséget!


Egyébkén szépen elmagyaráztam neki, hogy nincs ám pelus, ha már ilyen jól megy napközben a pisilés, mondta is, hogy jó, de ezek szerint nem tudatosult benne.


Van aki viszont azt mondta, csak akkor szabad alváshoz pelus nélkül hagyni, ha ébredéskor száraz a pelus. Na de az én fiam olyan, ha van pelus abba pisil, ha nincs akkor megy csak a wcre.

2011. okt. 4. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!