Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akrobatikus rock and roll-ra...

Akrobatikus rock and roll-ra vagy ritmikus gimnasztikára írassam be az 5 és fél éves lányom? Ha nagyobb lesz akkor Hip-Hop-ra szeretne járni, melyik lenne jobb "előképzésnek"?

Figyelt kérdés
pro-kontra?
2011. okt. 4. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő nagyon jó. Ritmikus gimnasztika azt jobbnak tartom én sokáig csináltam, én oda iratnám be először aztán majd később még mindig lehet váltatni :)
2011. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én is az rsg-t ajánlom, jobb alapot ad

később még válthat simán...

2011. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

egyikre se


esetleg néptáncra, ahol ebben a korban még népi gyerekjátékokat, körtáncokat tanulnak.


Az általad említett táncok nem egészségesek egy ekkora gyereknek.

2011. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Ez hülyeség, ha egy jó szakember tartja, aki megfelelően kompetensen van képezve, akkor a korosztálynak megfelelő foglalkozást tart.

Miért, szerinted oviban a 3-4-5 évesek ülnek a padon míg a nagyok tornáznak? Minden korosztálynak megvan a fejlesztési menete, lehet fejleszteni bárkit, csak a korának megfelelően!!!!!!!!!!

2011. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem úgy kell elképzelni a kicsik foglakozását, mint a nagyiskolások edzését, egészen máféle: alapozó és készségfejlesztő metódusokból tevődik össze.

Nyugodtan járjon csak, ha megbízható a szakember akihez kerül, és nem valami szakbarbár. Én a magam részéről nagyon is támogatom a minőségi mozgásfejlesztést, már egészen kora gyermekkorban is.

2011. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem, nem ülnek a padon, hanem az életkoruknak megfelelő mozgásokat végzik: futás, kúszás, csúszás, mászás, ugrás...stb., természetes mozdulatokat szabadon, nem egy betanult, kötött koreográfiát, ízületpróbáló, megerőltető mozdulatokkal.
2011. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Én is ezt írtam: "a korának megfelelően"

Szövegértelmezési gondok akadtak...

Ha hozzáértő a szakember, akkor KOROSZTÁLYNAK megfelelően fog bánni a keze alá került kicsikkel.

Én hosszú évek óta dolgozom kisgyermekekkel ilyetén téren (le sem írom a végzettségeimet mert nincs kedvem annyit gépelni) kifejezetten specializált képzéseken is részt vettem már nem egyen, nem kettőn. Nem fogok olyanokkal vitatkozni, akiknek igazából lövése sincs az ilyesmihez. Véleményt lehet írni, én is azt tettem fentebb. Aztán a kérdező meg eldönti, hogy kipróbálják-e.

2011. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem egy betanult, kötött koreográfiát, ízületpróbáló, megerőltető mozdulatokkal.

Ilyeneket nem is csináltatnak 5 éves gyerekekkel egy edzésen sem. ilyenkor még inkább az a szempont,hogy a gyerek megszeressen mozogni,fejlődjön a ritmusérzéke,a koordinációja,stb,ez az idegrendszerre is nagyon jó hatással van.

Köze sincs egy felnőtt edzéshez ..

2011. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ritmikus gimnasztika mert az jó alap bármilyen késöbbi tánc mozgáshoz.
2011. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jesszusom, szerinted egy kisgyerekkel fognak csináltatni emeléseket??? Meg a néptánc az mindenre jó?? Én néptáncra jártam 1 évig, de utáltam, később visszaírattak, had táncoljak, de később kiderült, hogy ha már akkor elkezdek társas táncolni akkor versenyezhettem volna... Jah és szerinted a néptánc nem kötött... :D Én mind a kettőt nagyon ajánlom a kislánynak... Ha szeretne versenyezni már most (amit szintén hasznosnak látok) akkor én inkább a rocky-t... bár a rgs is nagyon király.. De olyan cukik amikor táncolnak... Ott van még a társas tánc is amit nagyon élvezne (pl.) de a balett, az mindenhez jó alap, bár sok kisgyerek "unalmasnak" tartja, a rockyn tuti kifárad és tetszeni is fog neki...
2012. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!