Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az orvos szerint, vetessük ki...

Az orvos szerint, vetessük ki a fiam (3 éves) manduláját. Mik a tapasztalatok, hogy viselik a gyerekek? Heim Pál Kórházban lesz-ha lesz.

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel, meddig kell kórházban lenni, ki lehet bent vele éjszaka és hogy?
2009. ápr. 28. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak akkor javasolt ha évi 5 vagy annál több mandula gyulladása van. Egyébként már nem veszik ki, mert fontos nyirokszerv.
2009. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 6 éves ge a gége orvos azt mondta,hogy ne vetessem ki mert csak ártok vele. Igaz asztmás és allergiás.
2009. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egész kisgyerekkoromban nagyon beteges voltam, végül 3 évesen kivették a mandulámat (alaposan el volt gennyesedve a belső része, a torok felőli oldalon nem látszott). Azóta csak akkor voltam kh-ban, mikor a lányom született, semmi nátha, semmi lázas betegség.

Szerintem kérj másik orvostól is szakvéleményt, vagy akár többtől is.

Amúgy rossz emlékem, hogy anyukám nem maradhatott bent velem éjszakára (2 éjjelt voltam bent), és rácsos ágyba tettek, pedig én akkor már nem olyanban aludtam otthon és ezt zokon vettem :S

Ennyi, gond nélkül redbejöttem.

2009. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én nagy fiamnak 3 évesen vették ki az orrmanduláját, mert rengetegszer volt beteg és rögtön a fülére húzódott. Már nem hallott rendesen, csak ha szemben álltam vele..A műtéttel nem volt semmi gond, nagyon könnyen viselte (én sokkal rosszabban), szinte észre sem vette. Másnap már haza is jöhetett. A mama volt bent vele a 3 nap alatt, mert akkor volt a húga fél éves, így én nem tudtam elmenni. Sajnos ha ilyen kicsiknek veszik ki a manduláját, sokszor "visszanő". Neki is újra ki kellett venni 7 évesen.. Tehát én is azt mondom, hogy csak akkor érdemes kivetetni, ha nagyon sokszor beteg miatta.
2009. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam nov-ben volt 3 éves, és idén febr-ban kivették az orrmanduláját, Bp-en a Szigony u-i klinikán (ott műt a dokink) Muszáj volt, akadályozta a beszédben már. A torok manduláját is ki kellene venni, mert hatalmas, de azzal még várnak a dokik. És egyre ritkább a tüszös mandula gyulladása is szerencsére.

Ne aggódj a műtét miatt, mi fél 12-kor kerültünk csak sorra, 25 perc volt mindennel együtt, amikor visszahozták, akkor sírt valamennyit, aztán aludt 4 órát, és estig játszott, szaladgált :)

Hamar regenerálódnak nagyon :)

Bocsi, h hosszú lettem

2009. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én fiam 2 és fél éves volt amikor ki kellett szedni a manduláját. Nekünk vagy inkább nekem szörnyű volt. Maga a műtét nem volt gáz csak az előtte való tortúra. Vérvétel, vérnyomás mérés, meg hasonló. Nem Pesten voltunk, de én bent lehettem vele. Keddi napon mentünk, akkor műtötték és elvileg pénteken jöhettünk volna haza, de volt egy kisfiú akinél kisebb komplikációk voltak így szombaton engedtek minket is haza. Kedd este szinte már semmi baja nem volt, játszott, nem volt nyűgös, persze kapott fájdalom csillapítót.

Szerintem mielőtt döntesz kérd ki másik orvos véleményét is hogy valóban szükséges kiszedni a fiad manduláját.

2009. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak 5 évesen vették ki az orrmanduláját.Tök ügyes volt, semmi rossz emlék nem maradt benne. Adtak neki 10óra körül egy nyugtatókúpot, ami egy idő után elkezdett hatni, olyan kis vigyori lett, mint aki beszívott, aztán elvitték műteni, kb15-20 perc alatt végeztek.Mikor felébredt, egy nagyon picit fájt neki, kapott fájdalomcsillapítót, este 6 óra körül meg már jöhettünk is haza.Azóta nagyon gyors lefolyású nála a nátha is , meg a köhögés is.Mindössze pár nap alatt túl van a nyavalyákon. Ez a veszprémi kórházban történt 2 éve.Volt összesen vagy 10 gyerek, úgyhogy egy délelőtt alatt lezavarták az összeset.Egy fiúnak kelett éjszakára bent maradni, mert neki mindkét manduláját kivették, meg egy kislánynak, mert neki meg nagyon vérzett az orrmandula helye.Ja! És mindent elmondtam neki, hogy mi fog történni ottbent, csöppet sem félt, mondtam neki, nézzen jól körül a műtőben, milyen lámpa van, meg ilyesmi.Nagyon nagyon felkészítettem, sokat beszéltünk róla, semmi meglepi nem érte a kórházban, nagyon nyugis volt, meg is jegyezték a nővérkék, hogy ő a nap hőse.
2009. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, én sem ragaszkodom a műtéthez. Most nagyon fáj a kisfiam füle, de ennyire durva nem volt neki soha (gennyes középfülgyull.) Szerencsére évente csak 1-2x van torok vagy mandulagyulladása.

Konkrétan a Heim Pál kórházi körülmények érdekeltek volna- mert oda visszük, ha szükséges, de azért köszi mindenkinek!

2009. ápr. 29. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

szia, nekem 18 évesen vették ki, de akkor már az izületeimre ment a dolog, nem bírtam lábra állni...

amikor én a kórházban voltam, akkor majdnem beledöglöttem, a kis gyerekek meg kifutottak a műtőből... akkor még nem altatásban csinálták...

a heim pálba a nagyfiammal voltunk, mikor még 2 éves volt, mindenét ellopták és akkoriban még nem lehetett bent aludni vele..

Próbálj a klinikákon helyet keresni a fül orr gége klinikán ha menni kell, mert ott benn aludhatsz vele, ill. okosak a szakik.... bár a kóház egy pusztulat de nem az a lényeg...

2009. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!