Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell a kisgyerekeknek...

Miért kell a kisgyerekeknek sikítozniuk éles hangon?

Figyelt kérdés

Én is voltam gyerek, a húgom is és mi kicsinek sem sikítoztunk soha, pedig nem zárdában nevelkedtünk. Képtelenség leszoktatni róla a gyereket, hogy ne menjen a szomszédok agyára? Amikor én kicsi voltam, akkor számított az is, hogy ne legyünk TERHÉRE másoknak.

Amúgy a sikítást azért sem értem mert mi soha nem is akartunk, tehát nem leszoktattak róla.


2011. okt. 5. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem minden gyerek sikítozik. Szeretik a hangjukat hallani. A szomszédoknak ezt tudomásul kell venni. Ha nem tetszik,akkor ne menjenek társasházba lakni.
2011. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A síkítás egy érzés kiadása.

Elöször a gyermek azért sikít mert észreveszi hogy van hangja és ezt kitudja dni, ekkor még csak néhány hónaposak.

Aztán a beszédfejlödéssel is jön, és rájön, hogy tud hangosan és halkan is.

Van egy határ föleg társasházban, hogy a gyermek ne sikítson, de pl egy 5 hós babának nem tílthatod meg.


De biztosan ti is sikitoztatok, csak anyátok nem engedte, erre azért nem emlékszel mert 3 éves korod alatt volt. Aztán bele törödtetek. vannak bele törödöm gyerekek, ez a gyermek temperamentumától is függ, vagy mennyire van tiltva.


mennyi idösek a szomszéd gyerekek? van egy korhatár amikor a szülö is tehet róla, de sajna a sírás és sikitozás még egy 6-7 évesnél is meg van.

2011. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős gyerekről van szó? Mert más egy 5 hónaposnál, más egy dackorszakos 3 évesnél (azt a szülő is néha szívesen felaprítaná) és más egy neveletlen 8 évesnél.


Amúgy meg lehet hogy te nem sikítottál, de nem hiszem hogy régen mindenki kisangyal volt, aki soha de soha nem ment a szomszédok agyára.

2011. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kertesház. A gyerekek meg 8-9 évesek.
2011. okt. 5. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülők mit szólnak? Mert ha ők nem szólnak rájuk, akkor nem a gyerekekkel van gond. A szülőkön áll vagy bukik az egész.
2011. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok :(
2011. okt. 5. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:

A 8-9 éves gyerek már direkt azért sikit,hogy bosszantsa a szüleit,mert ugy nevelödött...annak már lehet egy fülest is adni,ha szép szora nem hagyja abba

érdekes ez,mert az ismerösem között most 2 gyerek is van,aki sikitással adja ki a mérgét,egyik 1 éves fiu,

másik 7 éves fiu ,saját fülemmel hallottam mindkettöt,

az egy éves kisfiut ilyenkor felveszi az anyja,majd erösen ringatja és halkan duruzsol a fülébe..éjjel is

a 7 éves csak hisztizett,de ö se kapott pofont,viszont elérte ,amit akart ( a szomszédok miatt !)

most ez esetben kijär a füles ?

2011. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes kérdés....mi 5en voltunk tesók, és anya nem engedte, hogy sikítozzunk, meg is őrült volna:)

Oké, hogy így adja ki az érzéseit, na de azért mindent ne engedjünk már meg!Meg kell tanulnia kontrollálni az érzéseit, mert különben mi lesz?Tinédzser korában falhoz vágja azt, ami a kezében van, csak mert így nyilvánul meg az érzelme???

Én szerintem, ha egy nagyobb gyerek sikítozik, és nem hagyja abba többszöri felszólításra, akkor kijár a pofon!

Azért meg kell tanulni közösségben élni!

De tényleg érdekes, ha egy 7-8 éves sikítozással éri el, amit akar...

Az én fiam 1 éves, panelban lakunk, és már most mindig mondom neki, hogy ne kiabáljon, ne csapkodja a játékait a földhöz(2.lakunk).Persze most még csak néz, de meg kell tanulnia!

2011. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát az ember az idők távlatából úgymond másképp emlékszik a dolgokra. Leteszed a nagyesküt, hogy 0-20 éves korodig soha senkinek nem voltál a terhére? Ha igen, akkor valszleg néma vagy! Fogadjuk, ti is szófogadatlanok voltatok, verekedtetek, füllentettetek (matekból nem volt lecke!), fociztatok a szobában, gombokat szedtetek le a felnőttek kabátjáról a gombfocihoz. Picit próbálj visszagondolni.

Egymás mellett vagyunk kénytelenek élni ezen a bolygón. A gyerekek hangosak a kertben, az öregek lassúk a kasszánál, a mozgássérülteknek a tolókcsija akadályoz a fel- és leszállásban. Ha ez számdra elfogadhatatlan, próbálj lenyomni egy sört, utána kevésbé fog zavarni!

2011. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy mintagyerek lettem volna, sőt! Nagyon sok hülyeségem volt. Magát a sikítást mondom, hogy értetlenül állok előtte, mert azt bizton állítom, hogy sosem tettem.
2011. okt. 6. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!