Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves lányom a lakás egyik...

3éves lányom a lakás egyik helyiségébe azt mondja hogy van egy kuta és rá is mutat. Mintha félne is tőle, tényleg láthat valalmit? (ez egy tetőtéri helyiség sose volt ott állat. )

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Az ennyi idős gyerekeknek roppant élénk a fantáziája, nem tudják még megkülönböztetni a valóságot és a fikciót. képesek olyan dolgokat váltig állítani, amik valójában nem léteznek, és mi felnőttek meg nagyokat pislogunk ilyenkor. én gyerekkoromban rettentően féltem a szobámban egy bizonyos koszfolttól a falon, és mindenféle rémet képzeltem oda a helyére, ezt Édesanyám mesélte. egészséges felnőtt lettem mégis. nincs semmi baj a kislánnyal, normális, amit produkál.
2009. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Mire mutat? Talán egy folt a tapétán, vagy valami, amitől fél, de nem tudja a nevét, és kutyára emlékezteti.
2009. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is arról lehet szó, amit előttem már 2en leírtak. Kérd, hogy mutassa meg és akkor tüntessétek el onnan, vagy takarjátok le stb. Vagy vegyél neki egy plüss kutyát, és mondd, hogy ez majd megvédi, mert ez az ő kutyája.

Remélem nem abban a helységben alszik, ahol fél. Majd kinövi. Ha mégsem akkor esetleg pszichológushoz lehet vinni, de ez még sok-sok év múlva lehet csak esedékes. Nyugodj meg, ki fogja nőni. Én is beszéltem ilyen dolgokat kiskoromban, és szüleim kb. hülyének néztek...

Én sem értem, hogy mire is gondoltam pontosan.

Én is megijedtem egyes foltoktól vagy árnyékoktól. És mondtam valamit, pedig nem is azt akartam csak nem tudtam hogy mondjam...

együtt nézzétek meg, hogy mi a gond. Aztán nyugtasd meg, hogy nincs ott semmi és magyarázd el neki amennyire lehet, hogy mit lát és hogy csak képzeli az egészet.

De szerintem egy plüsskutya jó ötlet, így legalább megkedveli a kutyákat, és nem fog félni mindegyiktől később.

2009. ápr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélgess vele erről és fogadd el valamennyire hogy ő azt ott látja, hiába hogy tudod hogy nincs ott. Szépen magyarázd el neki, hogy a kutyák nem bántanak és persze mond neki hogy te nem látod, de elfogadod hogy ő igen. Én is jó ötletnek tartom a plüsskutyát, illetve olvassatok sokat a kutyákról, menjetek olyanokhoz akiknek van barátságos kutyája és simogassa.

Ha pedig folt vagy ilyen látható dolgot vél annak akkor együtt távolítsátok el.

Ha esetleg ott alszik akkor cseréljetek szobát, vagy aludj vele pár napig stb. Csak játékosan.

Amúgy én felnőttként is nagyon tudok félni itthon, de valószínű ez azért van mert kisebb koromban sokat hagytak egyedül.

Az én lányom is csinál néha olyat hogy még én is megijedek. Meg úgy néz a helyiségbe be mintha szellemet látna és fél. De aztán mindig mondom neki hogy anya, apa itt van vele, nagyon szeretjük és vigyázunk rá, nem bántja senki. Ez a mi házunk ne féljen. Két éves.

Amúgy a párom nézett egyszer egy ilyen thriller filmet, amiben a kisfiú látta a szellemeket stb-t amire már egy felnőtt nem képes és azóta én egy kicsit megijedtem. De mondom én nagyon tudok félni még felnőttként is alapból. Azt a filmet is csak véletlenül néztem meg mert próbálom kerülni az ilyeneket mivel tudom hogy rossz hatással van rám. Csak hát a párom a nappaliba nézi, nehéz nem hallani. Ő ennek a mániákusa.Sajnos! Mindig veszekedek vele hogy nézzünk már valami szerelmeset, vagy vígjátékot vagy bármit csak nem ijet, meg ne háborúsat.

2009. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok fiatal, de emlékszem, hogy 4 évesen mennyire féltem a mamám ágya alatt lakó tigristől.Világosban nem volt ott, de sötétben azonnal odakerült, és engem nézett. Borzasztó volt.
2009. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg 3 évesen nem mertem este a fal felé fordulva aludni mert akkor " megjelent " 2 gonosz kutya xd
2011. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!