Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek még napközben igény...

Akinek még napközben igény szerint szopik az 1 évnél idősebb gyereke, elég neki kisebb mennyiségű szilárd étel?

Figyelt kérdés
Remélem érthető voltam :-). Nem tudom egyáltalán van-e ilyen anyuka köztetek, aki 1 éves kor felett még igény szerint szoptatja a kisgyerekét még napközben is. Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen gyerekek kevesebbet esznek, isznak, mint a nem szoptatott társaik? Azaz van-e még táplálék értéke, jelentősebb folyadék mennyisége ilyenkor az anyatejnek? A kisfiam ugyanis csak 3x eszik szilárdat naponta, inni pedig összesen csak 2-3 kortyot napközben néhányszor. Aggódok, hogy elég-e neki a táplálék, de főleg a folyadék.
2009. ápr. 29. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen elég neki. A kisfiam 14 hós 2 napja nem szopizik és látványosan többet iszik és eszik. Előtte én is aggódtam hogy nem elég neki de szépen gyarapodott igy nem lehetett baj. A tej még ilyenkor is magas tápanyagtartalommal rendelkezik és oltja a szomját még ha sokan kételkednek is ebben.
2009. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a gyerkőc már születésétől fogva tudja, hogy mennyi ételre-italra van szüksége! Láttál már elégedett, mosolygós babát, aki éhes, vagy szomjas? ;-)

Melegben gyakrabban kínáld meg vízzel, ha szomjas, és szüksége van a folyadékra el fogja fogadni!

Az én kislányom 23 hónapos, és igény szerint szopizik még mindig éjjel-nappal! :-) Előfordul, hogy lecseréli a "köztes" étkezést egy szopira! :-)

2009. ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk is gyakran előfordul, hogy egy-egy étkezés helyett csak szopik. Ezek szerint még elég tápláló neki ebben a korban - sőt később is - az anyatej.

2009. ápr. 30. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt gyereke válogatja. én is szoptattam még napi 1-2x 15 hós kora után is, de 1 éves kora után láttam hogy nem elég neki a tej, az valami desszert volt neki, mellé ugyanúgy kért inni, enni is. Előtte elég volt reggelire, vacsorára a 2 deci tej, aztán azt vettem észre hogy egyre nyűgösebb, éhesebb, és muszáj volt rászokni a reggeli falatkákra, meg a vacsira is. Emellé persze szépen benyomta a szokásos 2deci tejét is :-) bár a lánykám eléggé nagyevő, én azért kicsit próbálkoznék az itatással napközben, ha a kaja elég is a fiacskádnak. Egyébként pont most beszéltem egy védőnővel (nem a sajátommal, az nem segít), aki szintén 3 éves korig szoptatott, de mondta hogy azért ebben a korban már 1 év felett inkább érzelmi értéke van a szopinak, teljes étkezést egyre kevésbé vált ki. Természetesen van benne tápanyag, de közel sem annyi, úgyhogy bátran próbálkozzatok mindenféle falatkákkal, aztán majd ha idősebb lesz, egyre jobban kialakul mit szeret és eszik, a cici meg marad a kedvenc :-)
2009. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. máj. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!