Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Forralással, vagy anélkül...

Forralással, vagy anélkül adjam Neki a tejet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2 éves a gyermekem, nem igazán szokott kimondottan tejet inni. Főzelékbe is leginkább tejfölt használok, mint tejet. Régen, kipróbálásképp ( ekcémás, és a védőnő tanácsára kipróbáltuk, hogy a tejtől mégjobban előjönnek e nála a kiütések ), ivott, de csak pár napig. Jelenleg junior tejitalt iszik. Kérdésemé az lenne, hogy ha adni szeretnék neki, pl műzlit, gabonapelyhet, akkor forraljam fel neki a tejet, vagy adhatom már simán, forralás nélkül is? MI baj lehet ha nem forralom? Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 8. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

forrald fel,

nekem a főnököm mondta egyszer hogy ők otthon fel szokták forralni, mert akkor nem szelesednek,

2011. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez nem korhoz van kötve. a házi tejet mindig forralni kell, még felnőtteknek is.

a bolti tejet nem kell, se kicsinek se nagynak, az már hőkezelve van, ergo forralt :)

2011. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fotucsok ***** válasza:
Én is 2 éves kora előtt álltam át a Nestléről a bolti tejre. Eleinte forraltam, de utána nem, mert mindenki azt mondta, hogy pasztőrözött, és nem szükséges. Persze a 100% tehéntejet forrald. Próbáld ki, hogy először reggelire egy fél pohárnyit nem forralsz, hogy lásd napközben bántja-e, de szerintem nem fogja.
2011. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém elmúlt 2 éves, mikor a Milupa tejitalról áttértünk (bár néha azt is kap még).

Forralom neki a tejet minden esetben. Még egy darabig így is tervezem. Anyukám is, védőnő is így tanácsolta. Ez ügyben hallgatok is rájuk.

2011. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!