Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fürdik egyedül 4,5 éves...

Fürdik egyedül 4,5 éves gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az enyém próbálkozik. Hagyhatom egyedül fürdeni? Persze nem egyedül hagyva a fürdőszobában.
2011. okt. 10. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne hagyhatnád? Már a 2 évesem is ügyesen megmossa magát ahol éri. A 4,5 éves már tökéletesen megfürdik, sőt a haját is megmossa, bár abban azért segítek erősebben megdörzsölni. Mi már kezdetek óta úgy tanítjuk őket fürdeni, hogy mosd meg a kezed, mosd meg a lábad stb...minél jobban tágul az értelme annál többet megtud csinálni.

Én a 4,5 évesemet már egyedül ott szoktam hagyni a fürdőszobában, közben a kicsit rendbeteszem, vagy elmosogatok (bár a konyhából látom, hisz szembe van a fürdővel).

Nyugodtan elvárhatsz már egy 4,5 évestől komolyabb dolgokat. Nyilván ha nem akarja, vagy nem tudja az sem baj, de hadd legyen kicsit önálló.

2011. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ő már nem kisbaba. Az én fiam decemberben lesz 5 éves, azért szoktuk asszisztálni, de nagyjából teljesen egyedül fürdik. És bizony nem állunk mellette minden percben, amíg pancsol, addig egyedül van, persze ha gyanúsan nagy a csend, benézünk hozzá. Egyáltalán nem igényli olyankor a társaságunkat, sőt..
2011. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém egyedül fürdik. Én nem is vagyok bent, mondjuk a szobából közvetlenül rálátok. Szépen megmosakszik egyedül, én csak a kádból veszem ki a végén és megtörlöm.
2011. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezen már én is elgondolkodtam, hogy mikor lehet magára hagyni egy gyereket fürdésnél. Mikor lehet az ember teljesen biztos, hogy nem történik semmi baj. Bár sajnos nekem nincs gyerekem.
2011. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem ez erősen gyerekfüggő dolog, meg persze mástól is függ. Egyértelmű, hogy egy olyan gyereket, aki még nem tud teljes magabiztossággal, biztonságosan felállni, leülni (mármint nem lehuppanni, hanem rendesen leülni), megkapaszkodni, stb., még nem lehet egyedül hagyni. Ezen kívül függ ez attól is, hogy a gyerek szellemileg mennyire érett. Én ha azt mondom a fiamnak, hogy ezt vagy azt minden körülmények között TILOS, akkor azt be is tartja. Meg lett neki mondva, hogy a kádban ugrálni, csúszkálni tilos, mert elcsúszik, beveri a fejét, stb., és soha nem is csinálja. Ül, és játszik. Mondjuk ha el is csúszna, simán felülne, maximum megijedne, de reflexből újra felülne, nem maradna a víz alatt. És mondjuk nincs is a kádban neki annyi víz, hogy ellepje, ha netán belecsúszna. A csapot nem piszkálja (mondjuk nálunk amúgy sem forró a melegvíz), más dolgokkal nem matat, csak ami az övé. Szóval őt simán ott merem hagyni, akár úgy is, hogy épp pár percig nem nézek oda, mert mást csinálok.
2011. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!