Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeked tud...

2 év körüli gyermeked tud pársoros mondókákat vagy valamilyen verset?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 21 hónapos!Már mond pársoros mondókát (Boci boci tarka?Szebb a páva mint..., Csigabiga ...)Meg ilyenek illetve sokat énekelünk (Gólya gólya meg ilyenek).Ilyenekre fogékony és ez mellé rossz mint 2 kisfiú egybe! :) Te gyermeked mit tud már?
2011. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon hamar kezdett beszélni, hamar mondott mondatokat is.

Amikor ez már ment nagyon sokat momndókáztunk vele, így ezeket meg is tanulta.

2 évesen sok ilyet tudott, és dalokat is.


Ellenpélda az egyik fiú rokokn gyerkőc, aki viszont még most 4,5 évesen is érthetetlenül beszél, 2 évesen meg sem akart még szólalni, nemhoyg mondókákat mondjon!


A gyerekek különbözőek,sokszor igen nagy mértékben.

És hát persze azon is múlik,kivel mennyit foglalkoznak.

2011. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert megkaptam, hogy xy-nak a fiatalabb gyermeke már tudja ezt meg azt...:( Konkrétan nem tud egy egész verset De mondjuk mondom neki hogy ciroka akkor mondja, hogy maróka. És így tovább. Vagy mondja a zsípsz zsupsz kender zsupsz én mondom, hogy ha meg ázik és Ő mondja, hogy kidobjuk zsupsz.. tehát mondhatjuk. Hogy a felét tudja. Csak olyan bosszantó, hogy mindenki avval van elfoglalva, hogy az én fiam mit tud és mondják, hogy többet kéne tudnia:(
2011. okt. 11. 11:51
 4/16 anonim ***** válasza:
22 hónapos, és már 10-15 mondókát vagy dalt tud. De őt első pillanattól ez érdekelte a legjobban, mindig mondókákat akart hallgatni. csip-csip csóka, boci-boci, fújja a szél, ecc-pecc, lencsilány, somvirág, tapsi tapsi, sétálunk, aki nem lép egyszerre, stb., kivülről fújja (bár a a felét még csak a szűk család érti:) ). nagyon sok mondókáskönyve van és ez az egyetlen mese is, amit néz, a Gyerekdalok, mondókák.
2011. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
előző: de ez téged semmiben ne zavarjon, biztos vagyok benne, hogy a te gyereked egy csomó mindent tud, amit az enyém nem. annyira különbözően fejlődnek és annyira más dolgok érdeklik őket, nem is lehet összehasonlítani.
2011. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom 23 hónapos. Nagyon okos kislány, pici kora óta nagyon szereti a könyveket nézegetni, és imádja, ha olvasunk neki. Egyetlen gyerekünk, mindigis nagyon sokat foglalkoztam vele, de ő mégsem beszél még. Jópár szót mondd már, elég ügyesen visszamondja már a tőlünk hallott "új" szavakat, de még messze nem beszél, nem hogy már mondókákat mondjon. Off:Akkor ez mitől lehet vajon? (Hogy még nem beszél)
2011. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam pont 2 éves, nemrég kezdett beszélni, nagyon sok szót mond már, de még nem kapcsolja össze őket, tehát verset sem tud mondani. Viszont bármelyik mondókát vagy verset mondom neki, és akárhol a szövegben megállok, rögtön mondja a következő szót (legalábbis hasonló hangsort). Úgyhogy szerintem ott van az egész a fejében, mindet tudja, csak hát nem tudja kimondani még.
2011. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
két éves a fiam,régóta folyékonyan beszél.sok versikét,mondókát tud kivülről.ami a kedvence,az erdő szélén házikó,ez egy nyolc soros versike hibátlanul elmondja és közben mutogatja is.de ez csak egy példa volt.olyan az agya,mint egy szivacs,párszor elmondom,és tudja is.
2011. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
azt se felejtsd el,hogy nem biztos,hogy a te gyereked olyan szereplős lesz.fiam 2.5éves,rengeteg verset éneket mond,a pancsoló kislány mind 4 versszakát tudja,de csak ha akarja.és ilyen volt kicsinek is,őt produkáltatni nem lehet,nem az a típus,modnjuk én meg nem az a szülő vagyok,igy össze illünk.ha olyan kedve van rá zendít és énekli,mondja.de másnak még talán egyet se mondott el.Meg azt is mondanám,hogy amit te gyereked csinál az nagyon is rendjén van.és okosan összerakja dolgokat,ügyes.!!
2011. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekünk már 20 hónaposan mondókákat mondott, és énekel. Nem egyet és nem kettőt. Aki hallja, csak lesi:)
2011. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!