Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeked tud...

2 év körüli gyermeked tud pársoros mondókákat vagy valamilyen verset?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 11:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg mondókát tud a kisfiam,és pl. a Micimackót elejétől a végéig elmondja egyedül.Ő elég régóta beszél is szépen,ez nálunk örökletes.Én amióta megszületett folyamatosan énekeltem,mondókáztam neki,és sok ilyen témájú könyve is van.De azért ne aggódj,ha a tied még nem tudja ezeket,majd fogja.Azt mondják 3 évesen már nagyjából ugyanazt tudják a gyerekek.:-)
2011. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam most 20 hónapos, és még nem is beszél! Kizártnak tartom, hogy két évesen ő mondókázni fog... Örülök, ha addigra elkezd beszélni!
2011. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
3 hét múlva lesz két éves a fiam, de beszélni se tud, nemhogy mondókázzon:) de nem aggódom, majd elkezdi...harmadik gyerek...a két nagy ennyi idősen már beszélt...
2011. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj,az en lanyom 3 eves es meg nem beszel.Hiaba jonnek a "bolcs" nagykepu,szerencses anyukak,hogy azert nem beszel a masik gyereke,mert nincs vele foglalkozva,bezzeg ok.....mert azoknak uzenem,hogy tobbet foglalkozom a lanyommal mint barmelyik szulo es megsem akar beszelni.Nem mindig a szulo a hibas,ha egy gyermek nem akar beszelni vagy szavalni vagy barmi mast csinalni.Minden gyermek mas,nincs 2 egyforma testver sem,hat akkor hogy legyen 2 egyforma gyerek!Ettol fuggetlenul nekem akkor is az en gyermekem a legokosabb,legugyesebb,legszebb a leg-leg-leg,mert az enyem!:-) Szoval,szerintem ne aggodj es soha ne foglakozz azzal,hogy mas mit mond!Legyen szep napod!:-)
2011. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont ma 20 hónapos, és Ő is nagyon sokat és szépen beszél hónapok óta. Napról napra gyarapszik a szókincse, és mára összefüggő, kibővített mondatokban beszél általában egyes szám 3. személyben. Pl. Anya kiveszi Bencét, menjünk játszani! Bence leejtette a cumit, eldugta a törpét..apa elment, dolgozik, este visszajön, és így tovább:)) Az énekeket/mondókákat folytatja, ha elkezdem. DE! Nagyon fontos, amit az egyik előző anyuka is írt, hogy minden gyerek egyedi - ezáltal a fejlődésük is. A játszótéren mindenki ámul, hogy milyen szépen beszél, míg én azon aggódom, hogy ezzel szemben a kortársai mozgásban pipálják le. Nem tud/akar felmászni (bébi)mászókára, és a motorozás technikájára sem jött még rá. Valahol azt olvastam, hogy ilyen korban a gyerek agya általában egyszerre egy dologra összpontosít fejlődés szempontjából, ezért is eltérő, kinél mi alakul ki gyorsabban. Szóval nem kell aggódni, minden gyereknek meg vannak az erősségei és gyengéi, és ez úgy jó, ahogy van!:)
2011. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 vaper1989 válasza:
Az én kislányom 2 hónaposan már beszélt. Most egy éves és jövő héten érettségizik . Le vagytok maradva.
2021. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!