Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek mennyire általánosak egy...

Ezek mennyire általánosak egy óvodában?

Figyelt kérdés

1. Az óvónéni nem fújja ki a gyerek orrát.

2. Alvás után nem fésülik meg a hosszú hajúakat.

3. Ha kimennek, nem adnak rájuk sapkát.

4. Nem segítenek öltözésnél, akár fél órát is szenved a gyerek a cipőjével. (Nyilván nem baj, ha önállóságra nevelik őket, de sok gyerekre rossz élményként hat a kudarc, így néha be kell avatkozni és segíteni kell.)


Azért kérdezem, mert itt nálunk ezekre panaszkodnak az anyukák. Kíváncsi vagyok, hogy ez mindenhol így van? Ez óvónőfüggő?

Köszönöm.


2011. okt. 17. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem óvoda,inkább óvónő-függő.

1-4.A gondozási feladatok ellátása az óvónők egyik legfontosabb feladata. Persze,ahogy nőnek a gyerekek, egyre több önállóságot várunk el tőlük. Persze, ha látjuk, hogy valóban nem megy,segítünk.Hiszen pl.azzal, ha az öltözésnél a kevésbé önálló vagy sokkal lassabb gyereket is megvárnánk, a többire rámelegedne a ruha.


2. Sajnos az alvás után nem biztos,hogy van idő az összes hosszú hajú kislányt végigfésülni, hisz akkor az óvónő a mosdóban van a gyerekekkel,utána az uzsonnázást felügyeli. Ha mondjuk, a csoportban van 4-5 hosszú hajú kislány, ez elég nehézkes... Ezért szoktuk kérni, hogy olyan frizurája legyen a gyereknek,ami nem kócolódik össze nagyon...


3. gyerekeket mindig az időjárásnak megfelelő öltözékben kell kivinni levegőzni. Ha kint leveszik a sapkát és hűvös az idő,azt visszaadjuk,felvetetjük.

óvónő anyuka

2011. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagy csoportban nem is kell ezekben segiteni elvileg,de nem is hagyják szenvedni fél orát a gyereket.



Kiscsoportban más a helyzet....

2011. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsikre gondolok! 3-4 évesekre!


Köszi a válaszokat!

2011. okt. 17. 08:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak hasonló gondjaink nekünk is. Kiscsoportos a lányom, orrfújásban nem tudom, segítenek-e, de velem közölték, hogy nem tudja kifújni az orrát, jó lenne ha megatanítanám. Egyértelmű, hogy tanítom rá, de nem nagyon megy, csak ha irányítom.


Öltözködést, meg úgy veszem észre, hogy rájuk hagyják... Én ebéd után viszem haza, van, hogy az udvari ruhájában ebédel, mert magától nem öltözik, és ezek szerint más meg nem öltözteti át.


Nem mondom, hogy egyszerű a daják, óvónők dolga, ott a sok kis önálótlan gyerek, de ha az enyémnek odateszik az az orra elé, mit vegyen fel, akkor azért valahogy megoldja maga is.

2011. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább óvónőfüggő lehet a helyzet.

1. Nálunk az biztos, hogy figyelik, mi lóg-folyik az orrukból, az más kérdés, nem tudom, hogy fújatják-e vagy csak törlik.

2. Egy nap nálunk sokszor van fésülködés, gyakorlatilag minden kézmosáskor fésülködnek, mert ott a fésű.

3. Adnak rájuk sapkát. Nekem inkább az a bajom, hogy amikor jó idő volt, akkor a vastag kardigánt is ráadták, szerintem az sok is volt.

4. Önállóságra nevelik, de aki nem vagy nehezen boldogul, annak segítenek.

Javaslom közösen az anyukákkal megkérni az óvónőt, hogy ezekben legyen együttműködő, ha nem, akkor a vezetőnőt.

2011. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk orrfújásra tutira figyelnek, mert az én lányom nem tudott rendesen orrot fújni, de az oviban 1 hét alatt megtanították neki :o (én meg már 1,5 éve csak próbálkoztam :D - ügyesek, na)


Sapit adnak rájuk.


Öltözködésnél segítenek, de csak ha kell, azért arra ösztönzik a gyerekeket, hogy ez menjen önállóan. ezért kérték is a szülőket, hogy cipzáras kardigán legyen, amibe könnyen bele tud bújni a gyerek, meg tépőzáras cipő... Ezekkel azért egy 3-4 éves szerintem simán megbírkózik, ahogy én látom a gyerekem csoportjában.


De túlzottan nem fésülgetik őket szerintem. Pl én lányom mindig elhagyja a gumit-csattot, ha megtalálják visszateszik, de általában nincs meg. Mondjuk ez engem nem zavar, vágtunk neki frufrut, és így neki is jobb, hogy nem kell állandóan csatozni-gumizni.

2011. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2011. okt. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!