Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt oldódott fel...

Mennyi idő alatt oldódott fel a szorongó gyermeked az óvodában? Sos

Figyelt kérdés

múlt héten kezdtük, csak délig van . De sír szorong, olyan szinten, hogy azt látom, darabjaira hullik szét.. féltem, nem mutatom ugyan, biztatom. De kivagyok már idegileg én is.. Szívem szakad bele.. Okos, lány tudja, hogy kell, 6 hónapja készítem rá.. mesekönyv, beszélgetések..stb...és mégis... már a barátnőjével sem játszott tegnap.. :( ne eszik, nem iszik.

Átlendül rajta?


Tapasztalatok?


2011. okt. 12. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A fiam szept elején kezdte. Ő már régóta szeretett volna mennni, de sajnos nagyon anyás, így anyával szeretne óvódában lenni. Az első 3 napot (pár órát naponta, míg ottvolt) végigsírta. Dörömbölt az ajtón, mikor először otthagytam...:(

Aztán következő héten már csak akkor sírt, mikor otthagytam, illetve néha napközben.

A harmadik héten már nem sírva ment, de napközben még néha sírdogált. Most tartunk a negyedik héten, már 3 nap volt úgy, hogy nem is sírt, az óvónők szerint szépen játszik, eszik, minden rendben vele. Persze itthon mindig elmondja, hogy nem akar menni, de idővel szerintem szeretni fogja.

2011. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, bizakodok.. most hoztam haza, azt mondták ma már evett... egy kicsit és pisilt is.. nekünk ez a második hét. és nem volt összeomolva ahogy érte mentem.. adja az ég, és remlem úgy lesz, hogy egyre jobb lesz.. :)
2011. okt. 12. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok. Nálunk az is gond volt, hogy már többször hiányzott is. Egyszer műtét, aztán beteg lett, ma pedig megint lázas. Így eddig összesen 1 hét volt, amit hétfőtől péntekig végigjárt. Mindig kiesik, aztán kezdjük előlről a beszokást...Úgyhogy most vitamint kap vitaminnal.
2011. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!