Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan vers amit meg...

Van olyan vers amit meg lehetne karácsonyra tanítani 2- 2 és fél évesnek?

Figyelt kérdés

Nagyszülőknek szeretnénk ha elmondana valami szépet szent este:)


Kicsit értelmetlen a kérdés de nem engedi másképp feltenni:)


2011. okt. 19. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tud beszélni mondatokban, akkor bármit megtaníthatsz neki. De azért elég pici még, hogy ezt elvárd tőle. Válassz valami nagyon rövidet.
2011. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

keress valami mutogatosat, amiben a kezével mutogatja mint a télapó szakálát, vagy a csillagot.

ezt ha együtt énekelitek akkor ha ö nem is énekel akkor tuti a kezével mutogatja majd.

2011. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen és érthetően beszél már.:)

Olyan 8 soros verseket már tud 2-3 db. Nagyon sokat mondókázik még magának is játszik és közbe mondja a versikét mondókát. Vagy hozza a könyvét és olvasni kell neki

Nem elvárrom tőle csak szeretném, ha persze Ő is úgy akarja és hajlandó megtanulni.

2011. okt. 19. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi már tanuljuk a Mennyből az angyal-t, egész jól megy. Meglepetésnek szántuk, de már énekelgeti mindenkinek a kisasszony. És a Kiskarácsony-t is. Verset én sem tudok :)
2011. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,

én írtam a mutogatósat.

Ezen én is elgondolkodtam. nekem még kicsi a lányom 15 hós lesz karácsonykor, így lehet még szavakat sem fog mondani, de imádja mutogatni a dolgokat(pl borsót föztem....)

így azt hiszem a kiskarácsonyt papírra vetjük, szerintem képeket fogok kivágni minden szóhoz, vagy kifejezéshez és habár én fogom énekelni nagyrészt ö meg mutogathatja a képeket.

nektek nagyobb ezt egy háttérnek is megcsinálhatod.

szerintem hagyományos dolgokkal kezd neki, jövöre lehet valami nagyobbat, ami szerintem fontos, hogy egyszer csak mikor együtt a család kezd el énekelni és úgy kezdjetek neki. ne állítsd ki a család elé és akkor kezdjük, mert ott tuti nem fogja énekelni. inkább játszatok és mikor úgy érzed mindenki ott van akkor spontán bele kezdesz.

2011. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért gondoltam verset vagy éneket ami rövid mert, így Ő is „részesévé válik” a karácsonyi készülődésnek és nem csak azzal, hogy majd segít fel díszíteni a házat vagy épp sütit sütni. Próbálom a Kis karácsony Nagy karácsonyt tanítani de nagyon hosszú neki szerintem.


Ezt most találtam Szerintetek milyen?


Karácsony napja csodálatos ünnep, örömmel tölti meg kicsiny szíveinket.

Aki jó gyermek volt s mindig szót fogadott, annak karácsonyfát hoztak az angyalok.

Én mindig jó voltam és szót fogadtam, azért az angyaloktól karácsonyfát kaptam.

S itt kis Jézusnak fogadalmat teszek, hogy soha, de soha rossz gyermek nem leszek.

2011. okt. 21. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Aranyos kis vers,a sorok hossza végett 8 sorosnak is elmegy:)

Az ismétlődésnél a változás talán megkavarhatja egy kicsit.

Egyszerű,de van több versszaka :


Karácsonynak éjszakáján

Jézus születése napján

Örüljetek,örvendjetek

A kis Jézus megszületett.

2011. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
esetleg a kis karácsony lehet hogy nagyon népszrű de a kicsiknek ez a kedvencük és könnyen megtanulják!
2011. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Aranyos lehet pici Gyermeked! :) Az én Drágám is ennyi idős volt, amikor már fújta a Mennyből az angyalt, a Kiskarácsonyt, Télapós verseket. Még csak most lesz 3 éves, de nagyon sok verset tud már, sokszor nem tudom követni. :) Rettentő fogékonyak, ettől olyan okosak. :) Csak gratulálni tudok Neki, és az Anyukájának! :)
2011. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Beírtam google-ba. Nem nézegettem tovább, biztos van sok sok.

2011. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!