Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hazahozom 2éves kisfiama...

Mikor hazahozom 2éves kisfiamat a bölcsiből, mintha kicserélték volna, tombol, dühöng és keservesen sír. Milyen közös játékkal tudnám őt abban segíteni miután hazahoztam, hogy a bölcsiben felgyülemlett feszültséget levezesse?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit bent a lakásban is lehet csinálni (szakad az eső kint) és sok mozgással jár (hogy kijöjjön neki a feszkó) és élvezné is.

Sajnos a bölcsiben még nem sikerült egyszer sem elaludnia ebéd után, így nagyon fáradt is,mikor hazahozom,ez is közrejátszik a hisztiben, de nagyobb mértékben a bölcsi a "hibás", még nem sikerült megszoknia ezt az új helyzetet. Annyira fel van pörögve, hogy itthon sem akar és nem is tud már aludni.

Bent a gondozónénik állandóan dícsérik, hogy milyen jól viselkedik, egy tünemény, és Ő is úgy nyilatkozik a bölcsiről, hogy tetszik neki, mégis megviseli ez az egész.


2011. okt. 20. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél be jó zenét, vagy énekelj, és táncoljatok. Pörgőset, kapd fel, dobáld, fáradjon el.

Valószínűleg háttérben van a bölcsiben. Így szokták, hogy közösségben nagyon jó gyerekek, de otthon tombolás. Vigasztaljon, hogy ez a jobbik eset. Mármint, ha fordítva lenne.

2011. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk is. Azt hallottam, tényleg ez a szerencsés eset, mármint ha közösségben jól viselkedik, nincs baj a magatartásával, és a felgyűlt feszültséget (ami szükségszerűen éri a közösségben) otthon, a "bizalmas" környezetben kiadja magából. Ha fordítva lenne, az nem volna jó. Néha nekem is rossz így, főleg, hogy a nagy oviból, a kicsi bölcsiből jön haza, és mind a kettő tombol délutánonként. Kitartást, majd csak elmúlik!
2011. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Huuu, hat nem csodalom. Ha szegenykem nem alszik a bolcsibe akkor egyaltalan nem csoda, hogy igy viselkedik. Szerintem barmit csinalhatsz ha ennyire tulporog es faradt akkor erre megoldas szerintem nincs csak az ido. Eljon majd az a nap amikor aludni fog a bolcsibe es minden jobb lesz. Ugyanebbe a cipobe voltunk csak az en kisfiam valamivel kisebb 20 honapos. Egy ideig nem aludt a bolcsibe es mire mentem utanna mar olyan faradt volt, hogy kezelhetetlene valt. :( Ez megszunt abba a pillanatba ahogy elkezdett ottaludni. Az elejen fel orakat szikerult neki aztan egyre jobb lett a helyzet es ma mar 2-2,5 orat alszik ebed utan. Azota semmi gond, otthon szepen jatszik, epit, meset nez, autozik, legozik... nincs vele semmi gond. Ha nem alszik es teljesen ki van faradva akkor nem biztos, hogy jo otlet megjobban lefarasztani. Szerintem igyis-ugyis tombolni fog. Tapasztalat sajnos. :(
2011. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább mesélj neki, nézegessetek könyvet. Lehet, hogy a közelséged hiányzott neki napközben. A bújás segíthet.
2012. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!