Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi adjak kétévesmnek, hogy...

Mi adjak kétévesmnek, hogy megszünjön az éjszakai köhögése?

Figyelt kérdés

Kedden vittem lázzal dokihoz.Akkor a torka is piros volt.A láz egy nap alatt elmúlt.Mondta a doki, ha jön a köhögés, adjak neki calcimuscot, és útifüvet.Ha súlyosbodik a helyzet, jöhet a Zinat.

Nem tudom mit tegyek, mert nappal egyáltalán nem köhög.Este viszont elalvás után két órával megébred, és fél-egy órán át szenved.Hiába adtam a calciumot, útifüvet.Hagymateáztatom, megy a hidegpárásító, kap mézet naponta többször, plusz bekenem a hátát éjszakára.Reggel egy órán át kínlódik.Antibiotikumot mégsem akarok adni neki.Már az orra is alig folyik.

Van itthon Sinecod, de azt nem javasolják hurutos köhögésre.A köhögés hurutosan kezdődik, és szárazon folytatódik nála.


2011. okt. 22. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sinupret?

És azt adtam. Homeós és-bár köhögésre ingerel- oldja a váladékot. De kérdezd meg feltétlen a dokit!!

2011. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém Abroxolt kapott a köhögésre (köptető) és az az érdekes, hogy ő is csak éjjel köhög. Már annyira zavart (már nem a köhögés, hanem hogy nem tud rendesen pihenni), hogy tegnap azt csináltam, nem adtam be neki az esti adagot. Így nyugodtabb volt az éjszakája és reggel megkapta a gyógyszert. Amúgy neki se folyik mr az orra se, láza meg nem is volt, a szeme volt váladékos de csak 2 napig, arra is kapott szemcseppet, elmúlt. 2,5 éves, hétfőn megy vissza az oviba.
2011. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Stodál,Baby Luuf balzsam.
2011. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csak alvásnál köhög.. Az orra már nem vészes, szeme váladékozik most ujra. Mi most leálltunk a köhögés csillapitóval, mert már sokat bevett,de nagyon sajnálom amikor köhög. Vettem utifüvet, most azt akarom kiprobálni. A doki mondta nekem, hogy ha hurutosan köhög akkor hagyjuk abba a k.cs.-ot és had köhögja fel..de ő is ugy köhög,hogy hurutosan kezdi és száraz lesz belőle és borzasztó hallani.

A luft balzsam az mire jo???

2011. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia! nyákoldóra van szüksége, azért csak éjjel köhög, mert ingerli a felgyűlt váladék.

az Ambroxol-Q nagyon jó (már valaki írta előttem), a sinupret nálunk nem mindig elég.

az antibiotikum előtt én még megpróbálnám a nyákoldót, Rinathiol köhögéscsillapító sziruppal megtoldva. az én gyerekeim most jönnek ki épp ebből a nyavajából...

jobbulást!

2011. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Baby Luuf-tal a hátát kell(szabad)bekenni,hasonló mint régen volt a Vick Vaporub.Jó megfázásra,köhögés,nátha.Az én kislányom is nagyon csúnyán köhög,de úgy vettem észre sokat segít.Este fürdés után meg reggel szoktam bekenni a hátát.
2011. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Kár, hogy nem jutottam előbb gép elé, különben hozattam volna Ambroxolt kipróbálni.Sajna 25 km-re van csak gyógyszertár.Holnap meg még ünnepnap is lesz.

Hétfőn veszünk, ha nem szűnik a köhögés.

Sajna a Stodal nálunk nem vált be.

2011. okt. 22. 20:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenki csemetéjének jobbulást!
2011. okt. 22. 20:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Hagyma tea nálunk csak az vált be ,meg a karamelizált cukor hagymával.
2011. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam Sinupret-et kapott,de mondta az orvos,hogy 2*2.5 ml-t adjak neki,de a másodikat délben,mert éjszakára megzavarja.Igaza volt.Később kapta és éjszaka hányt is.Nagyon ingerelte.A Rinathiol is jó.
2011. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!