Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék, hogy megszűnjön...

Mit tehetnék, hogy megszűnjön ez az érzés?

Figyelt kérdés

16/L vagyok.

Régen elég visszahúzódó voltam, de nagy nehezen sikerült megnyílnom, az új osztályom nagyon befogadó volt velem, imádok a sulimba bejárni.

Viszont, most itt a nyár, és "begubóztam", ehova nincs kedvem menni, és mégis, ha találkozok valakivel, nem tudok neki mit mondani, várom, hogy már mikor érek haza, itthon meg azt, hogy végre mikor mehetek el. Itthon a gépezéen kívül SEMMIT nem csinálok, csak repül a nyár, és semmi, egész nap itt agyalok a szobámba. A barátnőim legtöbbje, akikkel még talám elmennék, bulizni járnak, az meg nem az én világom.

Gondolkoztam, hogy dokihoz fordulok, és lett volna alkalmam hozzá, de lemondtam, mert féltem elmenni, pedig nagyon kellett volna, mert ez csak egy baja többihez képet.

AKik tudnak tanácsot adni, meköszönném:)

U.i.: azt kifelejtettem, hogy mikor már suli van, tök normális általában minden az utolsó egy két hónapig..


2011. júl. 5. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pont ugyan ez van.Szerintem nem kell doki.Hívd fel a barátnőidet és kérdezd meg hogy nem jönnek el pl.csavarogni a városba,vagy hasonlók."Egész nap itt agyalok a szobámba."Min agyalsz?Ha ezen hogy nem csinálsz semmit szerintem fölösleges.Engedd el magad.Szerintem ennyi.
2011. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A barátnőim zerintem csavargásba meg ilyenekbe unnák magukat, na meg nem laknak valami közel :( Meg amit mondtam, hogy vannak olyanok, akik egy városban laknak velem, de hiába megyek el, nem érzem jól magamat.

Min agyalok? Egy fiún, nem bírom elfelejteni, és nyilván közrejátszik, hogy agyalok rajta, és áá, örökös körforgásnak tűnik:(

Viszont köszönöm a válaszodat :))

2011. júl. 5. 11:23
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Rossz dolog egyedül lenni, nincs kivel beszélgetni szórakozni, elütni az időt. Azt tanácsolom, tedd magad hasznossá! Egyedül vagy, tökéletes alkalom, hogy jobban megismerd önmagad. Gondolkozz el azon, mi az ami téged érdekel! Olvass valamit, rendelj könyvet! Írj verseket, novellákat! Kezdj bele valamilyen fejlesztő tevékenységbe! Most rengeteg időd van. Városokban biztos van valamilyen oktatás, pl tánc, vagy sport lehetőség. Ezek ráadásul fizikailag is egészségesek. Erősen ajánlom, hogy tanulj valamilyen hangszeren játszani, ha eddig nem tetted volna. Nagyon szórakoztató és jó hatással van az emberre. Esetleg tanulj főzni, süteményeket sütni! Ha a befektetett energiának van eredménye, máris elmúlik ez a "semmitsemcsinálok" érzés, ami a sikerélménynek köszönhető. Tényleg próbálj kiszakadni otthonról, elég ha naponta elmész sétálni, de ne ülj otthon egész nap! Nem egészséges, egy idő után még a boltba se akarsz majd lemenni, ilyen létezik. Ha lehetőséged van rá, kirándulj természetben!

Kényszerből semmiképp ne menj el olyan társaságba, ahol nem érzed jól magad! De ami a legfontosabb, ne kezdd unalomból önmagad pusztítását (dohányzás, alkohol stb)!

Remélem segítségedre válik egy-két gondolat.

18f

2011. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző tökéletes tippeket adott, különösen ami az olvasást és ami a sportolást illeti. Még esetleg: önkéntes munka
2011. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznos tanácsokat=)

Sajna, már elértem oda, hogy nem szeretek/akarok kimenni, tömegközlekedési eszközökön nem merek egyedül utazni, stb:/

AZ olvasás tetszik,meg ez, hogy ismerjem meg önmagamat=)

Régi álmom, hogy táncolni is megtanuljak, csaka uli miatt nem tudnék rá időt szakítani:/

Viszont adtál egypár tippet, köszönöm, kifogom mindenképp próbálni=)

Köszi mindenkinek =) Megy a zöld kéz :)

2011. júl. 5. 23:28
 6/6 A kérdező kommentje:
A munkán is gondolkodtam, csak még nem találtam, de rajta vagyok, köszi a tippet=)
2011. júl. 5. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!