Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi tejet iszik /tejterméke...

Mennyi tejet iszik /tejterméket eszik (joghurt, krémtúró stb. ) 2 évesetek? Hogy "adjátok", milyen formában a tejet? Kakaó, vaníliás ital, tejeskávé, egyéb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Reggelire mindig müzlit, gabonapelyhet eszik, azt ugye tejjel.


Ezen kívül napi 1 tejtermék minimum (joghurt, krémtúró..), és este néha 1 bögre langyos tej lefekvés előtt, de ez nem mindennapos.

2011. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik nap joghurtot,másik nap túrórudit szokott kapni.Szoktam neki karamellás tejet csinálni(1-2hetente),tejes kávét pl nem adok.Kakaót is szoktam ha kéri,de nincs oda érte.Imádja pl a sajtot magába is,szoktam túrót is venni kicsit megcukrozom neki.A tésztákat is jó tejölösen szereti.
2011. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Reggel vagy tejet vagy kakaót. Délután is kér néha. Túrót,tejfölt,joghurt valamelyikét pedig minden nap.
2011. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

minden nap eszik valamilyen tejterméket, pl. sajt, tejföl, joghurt, túró, túrórudi, tejbegríz, műzli tejjel, tönkölykása, zabkása tejben főzve, tejberizs.........és kb. hetente 2-3 alkalommal esténként egy bögre tej.


Bolti krémtúrót, kakaót, karamellás tejet, tejeskávét, vaníliás italokat, tejszeletet....és ilyesmiket nem szoktam adni neki.

2011. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 fotucsok ***** válasza:

tej, kakaó, macikávé, néha karamell. Vettem kakaós és vanilliás szívószálat, de azt csak néha adom oda. (akkor nagy az öröm :)

Emellett joghurt, joghurt ital, túrórudi, puding, tejszelet, tejbegríz (házi)

2011. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha jól értem, akkor nem feltétlenül általános, hogy 4-5 dl tej + egyéb tejterméket megiszik/megeszik mindenki gyermeke? Mert az enyém a tejjel hadilábon áll. Csak gabonapehellyel veszi magához reggel és még utána befal 2 joghurtot. Amúgy minden tejterméket szeret, csak folyékony formában nem.
2011. okt. 22. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem iszik meg 4-5 dl tejet egy nap.

Minden nap egy joghurt minimum, túrórudi/tejszelet, reggelihez/vacsihoz sajt. Ha olyan az ebéd, akkor tejföl. Este fürdés után kap 160 ml kakaót/vaníliás italt (magában a tejet nem issza).

2011. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!