Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi tejterméket kell adni...

Mennyi tejterméket kell adni egy 21 hós kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Attól tartok, hogy túl is lehet adagolni a sok tejterméket. A vesét megterheli. Mármint tudom, hogy a vesekő is Ca-ból áll össze.

Kisfiam naponta reggel is, este is 2,5 deci kakaót iszik, tízórai pedig 2 deci joghurt, de emellett minden szendvicsre kap sajtot, és eszik naponta valami tejszeletet vagy túrórudit is, meg persze az ebédben is lehet tejföl, túró, attól függ....

Nem parázom, egyszerűen csak érdeklődöm. Köszönöm a válaszotokat.


2011. febr. 7. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen hogy mennyit "kell", szerintem nincs.


Mi a másik véglet vagyunk. Lányom tejfehérje allergiás volt, 2,5 évesen kóstolt először tejet. (Addigra nőtte ki teljesen).


Ezt a vesekődolgot még nem hallottam (mármint hogy tejterméktől alakulna ki), ennek hol van irodalma?


Laikusként átgondolva a vesekő kialakulását (vagy nem kialakulását) több tényező befolyásolja.


Ezt leszámítva meg a tejtermékek hasznosabbak, mint sok más "nasi", amit a gyerekek megesznek, ezért nem gondolnám, hogy rosszat teszel vele...

2011. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vesekövek többségét kalciumvegyületek alkotják, melyek a vizeletben oldott anyagokból keletkeznek: a vizeletből sók kristályosod­nak ki, és kövekké állnak össze. Képződésükhöz az öröklött hajlam, a kiszára­dás, az ismétlődő húgyúti fertőzés és az ülő életmód egyaránt hozzájárulhat.


Köszönöm a válaszodat!

2011. febr. 7. 13:49
 3/4 A kérdező kommentje:
tehát nem a tejtermékből alakul ki, de ezekben is sok a Ca.
2011. febr. 7. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Minimum napi fél liter.

Nálunk is több fogy, és nincs ezzel gond, ha mellette rendesen kap zöldséget, gyümölcsöt, húst, kenyérfélét, stb.. Talán a 10órai vagy a tejszelet/rudi helyett adj neki gyümölcsöt, kis kekszel és akkor már nem lesz annyi tejtermék.


A veseköves dolgon ne parázz. Én laktózérzékeny vagyok, nem iszok tejet, joghurtot, stb. és mégis vesehomokom lett. Tök más miatt.

2011. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!