Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csütörtök reggel volt a...

Csütörtök reggel volt a kisfiamnak mandulaműtétje, már a műtét után is többször hányt, emiatt két napig infiziót kapott, ma hazaengedték, , most este elkezdett sugárba hányni itthon, rázza a hideg és nagyon sápadt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Telefonálj a kórházba, kérdezz meg egy orvost

Vagy azonnal vidd vissza, legfeljebb azt mondják menjetek haza és ellátnak tanácsokkal.

Ha infuziót kapott, akkor azt azért, mert kiszáradt, és ha fennáll a lehetőség, jobb mielőbb bemenni a kórházba, mert baj lehet belőle.

2011. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elaludt szegény ,én pedig éberen figyelem,hogy jól van e.


Sokat hányt(sugárban egymás után 3x),leginkább csak folyadékot,mivel nagyon híg krumplipürén és jégkrémen kívűl mást nem is evett.


Aggódom,mert annyira rázta a hideg is,hogy remegett,nagyon sápadt is szegénykém.

2011. okt. 23. 00:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megint hányna, vidd kórházba. Nehogy baj legyen.

Jobbulást

2011. okt. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Sajnálom szegényt. De alvás közben is kitud száradni, úgyhogy nagyon figyelj rá.


Nem tudom mennyire vagy otthon ebben, de mindenképpen cukros ital kell neki 100% almalé, cukorsziruppal! főzőtt tea-nem simán bele a cukor, és aztán valami jó minőségű ásványvíz (amiben sok az ásványi anyag) Én sót nem szoktam, viszont a cukor nagyon nagyon fontos, mert anélkül átfolyik rajta minden és kiszárad. A cukor köti meg az ásványi anyagokat. Én nem szoktam várni, ahogy hány, itatom. Na nem sokat egy kortyot, inkább csak a száját nedvezem vele.


És ha rázza a hideg, lehet akár a láztól is, be kell takarni és mellébújni, hogy a saját testmelegeddel felmelegítsd.

És én ilyenkor adni szoktam Nurofent is, hogy pihenni tudjon éjszaka. Persze ez attól függ, milyen egyéb tünete van, fájdalom, láz...

2011. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A hányás azért baj mandulaműtét után, mert még köhögni se nagyon szabad, felszakadhat a varrat, és abból sokkal nagyobb baj is lehet. Szerintem vidd be a kórházba! Ilyenkor mindig azt mondom, inkább nézzenek hülyének, hogy túlaggódom, mint hogy vmi nagy gond legyen!
2011. okt. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd vissza a kh-ba, mert a hányás simán szétmarja a friss sebet.

2. Kiszáradhat, mert te nem tudsz neki normálisan folyadékot pótolni, hisz kihányja. Ott infúzióban meg elegendőt kap.

És én műtét után nem adnék neki tömény cukrosat, mert az piszkosul szeretik a bacik.

2011. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

attól függetlenül, hogy teljes mértékben igazatok van, annyit azért, az infuzió is cukros, mert a cukor tartja benn az ásványi anyagokat. Sajnos tapasztalt vagyok, mert fiam alapbetegségéből kifolyólag, azonnal kiszárad hányás esetén és cukor van az infuzióban, amit kap. És ezért nem tudom itthon kiitatni, mert cukorbeteg és nem kaphat cukrot. Csak kórházi kontroll mellett, ahol folyamatosan figyelik a vércukrát.

Persze a bacik is szeretik piszkosul a cukrot, de ...


Egyébként nem sok cukor kell, én egy korty teát-almalét adok egy pohár víz mellé és az már elég.Nem a tömény cukros löttyöt kell vedeltetni.

2011. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy van a kisfiad??Jobbulást neki!
2011. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagytok?

2011. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

39 fokos lett a láza most reggelre,már felhívtam a fül-orr-gégészt azt mondta nem hiszi,hogy a műtéttel függene össze :-O ...majd felhívtam az immunológust ,azt mondta menjünk be ránéz .

Drukkoljatok nagyon légyszi!!!

2011. okt. 24. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!