Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen karácsonyi szokásaitoko...

Milyen karácsonyi szokásaitokon változtattatok (és miért) amióta gyereketek van, melyik nap hol töltitek az ünnepeket?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjátok meg sértődés nélkül az anyai és az apai nagyszülők látogatását,hogy közben a gyerkőcnek is jó legyen, és legyenek állandó szokásaitok is?


Mi van akkor ha a két család szokásai teljesen eltérőek?


2011. okt. 23. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A december 24. általában a mi napunk, 25. és 26. az én szüleim, és a férjem szülei között oszlik el, előre megbeszéljük, melyik nap kié lesz (apósom, és sógorom több műszakban dolgoznak) így mindenkihez eljutunk, és nincs sértődés. Jó előre készülj a karácsonyra, gyerkőcökkel nehezebb megoldani a dolgokat, de nem lehetetlen:D 24.-én hozza a Jézuska a fát, és hozzánk akkor érkezik az ajándék is, a nagyszülőknél az ő fájuk alá hozza az unoka ajándékát, így megvan a mi privát ünnepünk szűk családdal, és az ő ünnepüknek is a részei leszünk mi is:D Az ajándékokat hamarabb kezdem csomagolni, így ha mondjuk a férjem megtalálja a sajátját, nem tudja mi van benne, mert kibontani nem ér:D A kislányom ajándékát jól eldugjuk, bár ő még csak két éves, de szeretem, ha meglepetés az ajándék, és a fa is:D
2011. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a miénk is, kis változtatással. Szüleim évek óta 24-én délben tartják az ünnepi ebédet. Ebéd után gyertyagyújtás, ajándékbontás. A szenteste mindenkinek privát, senki nem megy sehová. 25-e délutánja a másik nagyszülőé, ők is nyugodtak így, hiszen ott több időt töltünk. Az utolsó nap, a 26-a a dédiké és a keresztszülőké, ez a legzsúfoltabb. Így együtt is vagyunk a családdal, de mindenki megtartja a saját ünnepét is.

Szerintem célszerű minél hamarabb tisztázni a dolgokat, ne legyen belőle sértődés. Én biztos nem engednék a szentestéből, még akkor sem, ha egy házban laknánk a szülőkkel. Akkor a szobánkban ünnepelnénk.

2011. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk érdekes a helyzet, mert külföldön élünk, a párom idevalósi, az anyósomék is itt élnek ebben a városban, a szüleim meg ugye otthon. Úgy szoktuk megoldani, hogy a szüleim kiutaznak hozzánk, és az összes nagyszülővel együtt ünnepeljük a karácsonyt.


Itt úgy szokás, hogy 25-én reggelre cipőkbe kerülnek az ajándékok. Mi ezt úgy ötvöztük a magyar szokásokkal, hogy nem cipőbe rejtjük őket, hanem a fa alá, viszont valóban csak 25-én reggel lehet kinyitni őket - nagyon izgatottan alszanak el előző este a gyerkőcök.

2011. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
24 én délben alszik és aztán a jézuska hozta a fát,annak nagyon örülünk ha felébred(2,5 éves akkor 3 lesz)azután jön anyósom,és 4-5 óra körül vacdorázünk,ünnepi gyertyás vacsora.aztán kis elterelés,és csengóre jön megint a jézuska és hozza a sok ajándékot,természetesen mindenkinek.Tavaly ő osztotta ki mindenki ajándékát,ezt én szerettem volna,mert szeretném hatudná más is kap ajándékot nem csak ő.idén is így lesz.aztán kedődik a játék meg a hancúr estig.már előre megbeszéljük melyik nap hová megyünk,anyám és anyósóm is vendégül lát minket,mert az ő fájuk alatt is lesz ajándék.A szokások változthatnak mindehol,de olyan nagyban nem hiszem.a saját kis családjáét meg mindenki máskét alakítja kimagának,van ahol 25-én reggel érzkezik a jézuska,van ahol együtt díszítik a fát,a nagyszülők meg szerintem olyan nagy eltéré nem lehet,a rugalmasság midekienk jó.
2011. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Idén azt tervezem (2 éves és egy 8 hónapos baba) hogy 24-én mikor alszanak feldíszítjük a fát a férjemmel. Majd délután 3-4 között áthívjuk a családot (anyukámék, anyósomék...) és akkor jön a Jézuska. 25-26-án meg a nagyszülőkhöz megyünk (egyik nap egyik, másik nap másik).

De hogy hogy fog még alakulni... a lényeg, hogy akárhogy lesz, biztos nagyon szép lesz együtt a családdal. :)

2011. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyszülők alatt az én és a párom szüleit értettem.

Nálunk nehéz, mert én egyke vagyok, anyukám közel lakik apukám távol (elváltak).


Párom szülei a "világ másik felén", páromnak van egy testvére, nekik is családja.


Jól meg kell szervezni az egészet.

De míg náluk eddig az volt a szokás évekig, hogy ott töltötték a szentestét (mindenki), nálunk meg az a szokás gyerekkoromtól fogva hogy Szenteste csak a szűk család ünnepel - nehéz jól csinálni.

Főleg úgy hogy a gyereknek jó legyen.

2011. okt. 23. 12:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
mi szerencsére egy városban élünk, bár szüleim elváltak így 3 nagyszülű van.24-én ebéd anyóséknál,vacsora otthon.25-én ebéd anyuéknál.vacsora otthon.26-án ebéd apunál.vacsora otthon.testvéreimmel 25-én anyuéknál találkozunk.
2011. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekünk van.

24-én délelőtt fát díszítünk együtt. Du. alvás után átjön az anyukám, itt van 1-2 órát, aztán elmegy. Őt azért "engedjük át" Szenteste, mert amúgy tök egyedül lenne otthon, nincs senkije, csak mi.

25 és 26 du. alvás után átmegyünk (v átjönnek) anyósomékhoz, másik nap apukámhoz+b.nőjéhez, ezek is csak 1-2 órás programok.

Máshoz nem járunk, ha valaki jön, felőlem jöhet, de abból már nem csinálok nagy ügyet (bár ezekből sem). Nem gürizem halálra magamat a konyhában, gyakorlatilag minden ugyanolyan, csak van 1-2 féle süti, szép karácsonyfa.

Mindenki nyugodt, a gyerekek boldogok és mi is, mert nincs senki ide-oda rángatva.

De utáltam gyerekkoromban engem mindig rángattak rokonról rokonra, alig tudtam játszani a vadiúj játékokkal, mert mindig menni kellett valahova. Anyám gyakorlatilag egész decemberben a konyhában volt, mindig volt vagy 20 féle süti, de mi a fenének??? Jobb lett volna, ha együtt vagyunk nyugalomban. Utálom, ha a nagy zabálásról és rohangálásról szól egy ünnep. Szerencsére a férjemmel ebben egyetértünk, hogy nyugalom kell ilyenkor és békesség és szeretet :D

2011. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

24-e csak a mienk :)


Először is lecseréltük a fát műfára :( Ezt baromira sajnálom, de amíg kicsi a gyerek ez kényelmesebb. Nem hullik, nem drága minden évben megvenni, felcipelni a sok lépcsőn (lift nincs) nem baj ha dől. Aztán lecseréltük a díszeket, én csinálok minden évben papírból, szalagból. Jobb, mintha az üveggöbre kapna rá :)


25-én jönnek az én szüleim fél napot (délután nagyot alszik) alvás után néha beugrik a nagyi is (anyósom) de csak fél órát marad max, mert templomba megy meggyónni egész éves parázna bűnözését.


26-én meg heverészünk, játszunk stb. Más rokonokhoz sem megyünk látogatóba és mivel még eddig elég kicsi volt a gyerkőc és tudták, hogy buszon nem rángatjuk a tömegben nem is hívtak, de ők sem jöttek.

2011. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A tavalyit írom le, akkor voltak a gyerekeink 2 éves a nagyobb, 3 hónapos a kicsi.

24-én délelőtt feldíszítettük a fát. Déli alvás alatt alákerültek az ajándékok, délután gesztenyepürézés közben ajándék bontogatás majd játék volt.

25-én nálunk tartottuk a karácsonyt (ez az én kérésem volt, előtte mindig mi mentünk) jöttek az én szüleim, tesóim, a férjem szülei, tesója, és az én nagyszüleim.


Idén valószínűleg így lesz (általában ez szokott lenni kivéve tavaly)

24-én a két gyerekkel csak mi itthon karácsonyozunk, 25-én vagy a szüleimhez megyünk, ahová a nagyszüleim is jönnek, vagy a nagymamám tart ebédet és oda megy mindenki.

26-án utazunk a férjem családjához (50 km) ott az ő nagymamája szokott családi ebédet tartani, mindig 26-án. Kb. 20 fő. Ha tudunk maradni akkor anyósoméknál alszunk egy napot, és 27-én jövünk haza.

2011. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!