Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek probléma az, hogy...

Szerintetek probléma az, hogy a 2 éves lányom még reggel, délben és este is tejet kér?

Figyelt kérdés
Persze eszik rendesen, de a déli és az esti alvásokhoz még kéri a tejet.150-200ml-t iszik meg alkalmanként. Szoktassam le róla, vagy majd szépen lassan elhagyja magától?
2011. okt. 24. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

maga a tej nem baj.

ami baj ha cumisüvegböl issza este fogmosás után, ez kb 1 év alatt tönkreteheti a fogát.

ami még szerintem baj, hogy megkellene tanulnia önállóan elaludni. maga a tej szuper.

igyátok meg lefekvés elött, majd fogmosás és irány az ágy.

én azt mondom, hogy max 1 hét alatt beállna rá, ha következetes vagy és nem engedsz neki.

2011. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már én is gondoltam rá,hogy a cumisüveg az nem annyira kellene már...Nemsokára megy az oviba,és oda gondolom nem vihetem a cumisüvegét.
2011. okt. 24. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
A cumisüveggel nem az a gond, hogy az oviba, bölcsibe nem lehet vinni, inkább az, hogy a fogai időnek előtt elromlanak. Igaz, nem mindenkinek, de sok fogromlásban benne van ez. Ha át tudod szoktatni a pohárban történő tejivásra, szerintem nem probléma, hogy ennyire szereti a tejet, add neki nyugodtan.
2011. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ja és az esti tejivás az legyen a fogmosás előtt! Vagy azzal alszik el? Ezt át kellene szervezned.
2011. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen,este is és délben is cumisüveggel alszik el.Mindenképpen megpróbálom átszoktatni a pohárra.Még felesben adom neki a tápszert és a tejet amit forralok.szerintetek ne forraljam már,és csak tejet adjak neki.1,5%-osat vagy 2,8%-osat.
2011. okt. 24. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Én sosem forraltam neki. Ha nem házitejet adsz, szerintem nem muszáj forralnod.
2011. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem házi tök felesleges forralni. És keverni sincs sok értelme, mert ha nem bírná, az egy decit se bírná. Nyugodtan vegyél neki 2,8-as tartós tejet, forralás nélkül adhatod.

3 évesem reggel-este kakaózik szívószálas kulacsból. Reggel ki se nyitja a szemét már kéri, olyan neki mint nekem a kávé. :-) Este fürdés után kapja, de utána ő még ébren van kb félórát, így ezt én is át fogom szervezni mert így még mindig fogmosás után van, holott neki nem is függ ettől az elalvása.

2011. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A cumisüvegről én 3 éves kora előtt 1 hónappal szoktattam le, egyszerűen azt mondtam, hogy nagylány, pohár van és kész..elsőre megértette. Viszont szigorúan fogmosás előtt ihatott csak tejet. Ágyban megitta aztán kiballagtunk meseolvasás után fogat mosni aztán alvás...

Magától serintem sosem fogja elhagyni.

2011. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért jobb ha 2,8-asat adok neki.
2011. okt. 24. 16:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert az talán jobban emlékeztet a tejre mint a vízre..:-)
2011. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!