Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beoltatod a gyereked az...

Beoltatod a gyereked az influenza oltással?

Figyelt kérdés
Nekem januárban fog születni a kistesó és gondolkozom, hogy beadatom a "nagynak" a védőoltást. Nem jár közösségbe de a szomszéd ovis kislánnyal szokott játszani meg boltba, ide-oda járkálunk vele. Ő februárban lesz 3 éves. Persze apának is beadatom, magamnak nem merem így terhesen de én nem megyek igazán sehová, boltba is csak apa meg a gyerek szokott menni addig én takarítok stb...itthon. Én tavaly beadattam magamnak egyébként, nem volt semmi bajom tőle.
2011. okt. 25. 18:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Eddig még egyikünk sem volt egyszer sem beoltva: anya, apa, 3 gyerek.
2011. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem oltatjuk be magunkat,ahogy eddig sem. Régen is voltak nagy influenza járványok,és nem volt oltás. De akkor sem haltak meg többen,mint most. Most azért van "sok" halott,mert a média minden esetről beszámol. Kell a pénz a gyógyszergyáraknak.
2011. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
De régen teljesen más volt az influenza vírusa, mint mostanság. Régen nem kaptak szívizombénulást életerős, egészséges emberek ha elkapták esetleg az influenzát. Ne a 20 évvel ezelőtti állapotokat vedd figyelembe, hanme a mostaniakat.
2011. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én terhesen anno beadattam, semmi bajunk nem lett, se a fiamnak, se nekem. Neked is ajánlom. Mi oltatjuk az egész családot. 2 és fél éves fiamat és magunkat, szülőket. De nálunk a nagyi is oltatja magát.
2011. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, attól szeretném kérdezni, aki tavaly beadatta, idén viszont nem, hogy miért döntött így??
2011. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem.

Persze megértem azt a barátnőmet, akinek a gyerkőce lázgörcsöt már kapott, állítólag nagyon ijesztő.. Ebben az esetben én is inkább beadatnám.

2011. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nem, soha, mivel semmi értelme, úgysem vég minden vírustörzs ellen, akkor meg minek. Inkább adj neki multivitamint és C-t, támogasd az immunrendszerét!
2011. okt. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Azt mondják az idei oltás mind a 3 törzs ellen véd. A,B és H1N1. Vitamint szed, Oscillococcinumot szokott kapni megelőzésre, Protexint is fog kapni majd mielőtt megszületik a tesó. :) Anyukám gyógyszertárban dolgozik, el vagyunk látva. Csak az oltás kérdéses. Különben a vitaminok ellenére és minden télen általában 2 lázas betegsége szokott lenni sajnos. :( Pedig tényleg nem is jár közösségbe.
2011. okt. 28. 09:14
 19/23 anonim ***** válasza:

Nos, akkor elmondom a véleményemet, aztán meglátod.. A gyógyszeripar sohasem fogja az egészséget szolgálni, ezt könnyű belátni. (Két orvos találkozik: - Hogy vagy? - Jól.. Tudod, csak egészség legyen meg sok beteg! :/ ) Megfázásra antibiotikum (közpénzből támogatva persze), mandulagyulladásra műtét.. Miiiivaaaaan?!?


A homeós készítményekről alkotott véleményem talán túl szélsőséges, hogy egy hívő befogadja, legyen annyi elég, hogy szerintem, ahogyan minden más tudományban elvárandó a kontrollált megismételhető kísérleti eredmény, ez talán itt is elvárható lenne. Na mindegy.


Ugyanakkor én rákeresnék a helyedben a "szintetikus vitaminok" -ra a googleban. Igazából nem is értem, hogyan gondolhatja a világ, hogy laborkészítményekből fogunk tudni létezni.. (Szintetikus sültcsirketabletta, mi?:)


Na mindegy, nehéz az ember dolga, aki nem jár utána, az leginkább a centrum, supradyn és társait látja a reklámokban, és azt veszi.


Azon meg senki nem gondolkozik el, hogy a férfiak 30%-a miért hal meg 57 éves kora előtt, hogy miért szenved autoimmun betegségben minden 5. nő, hogy 50 éves koráig hogyan lesz minden második ember magas vérnyomásos, minden negyedik cukorbeteg, és 10-ből 9 mozgásszervi problémás. Az öt év alatt megháromszorozódott rákos eseteket ne is említsük. KSH2010. Na mindegy. Mindez nyilván jó hír valakinek..


Na szóval, kedves kérdező, örülök, hogy mindent megpróbálsz a gyermekedért, de szerintem nem a megfelelő úton jársz. Ha sikerült informálódásra sarkallnom téged, már megérte vállalnom a várható lepontozást..:)

2011. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod bár megmondom őszintén, nem tartom magam olyan hülyének de kb. a felét sem értem annak amit írtál. :O Magyarán a Te véleményed az, hogy ne szedjünk vitamint, ne oltassunk, ne szedjünk antibiotikumot de homeós szereket sem mert azok meg nem használnak. :O Ez a véleményed?? Bízzunk mindent a sorsra?
2011. okt. 28. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!