Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beoltatod magad influenza ellen?

Beoltatod magad influenza ellen?

Figyelt kérdés

Én 19 hetes vagyok, és nagyon tanácstalan.

Olyanok is válaszolhatnak akik tavaly voltak kismamák és hogyan cselekedtek, és miért.


2010. okt. 20. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 28hetes vagyok, de nem hiszem hogy beoltatom magam, inkább kerülöm vigyázok magunkra, az biztos nem árt a picinek:)
2010. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neeeem, semmiképpen sem!
2010. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen kizárt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt is írjátok meg légyszi, h hány hetesek vagytok.

Én márciusban szülök, így pont a járvány időszak kellős közepén vagyok kismama. Nagyon tartok az oltóanyagtól és a későbbi mellékhatásoktól, de a párom, meg szorgalmazza, h oltassam be magam, mert ahogy ő mondja, ha veszélyes akkor miért javasolta az orvos.


Egyenlőre C vitaminnal teával, pihenéssel, és a semmi puszi senkivel amivel felvérteztem magam az influenza ellen.

2010. okt. 20. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
9 hetes vagyok,már gondolkodtam ezen,de nem merem :( egy szaros algopirint nem engedek meg magamnak,hát ezt a vakcinát sem fogom engedni,inkább nem megyek emberek közé,vagy szégyen szemre maszkot fogok a szám elé tenni.
2010. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

én beoltattam magam tavaly(december), akkor nem voltam kismama, de most az vagyok és ha van oltóanyag megyek oltatni.Én sokat jövök-megyek, van óvódás gyermekem is aki mindenfélét hazahoz, úgyhogy lesz oltás és ő is megkapja ahogy tavaly is.Hogy miért oltatok? mert nem akarok komoly szövődményt.Nekem a gyermekem háziorvosa és a nőgyógyászom is javasolta mindkettőnknek.A férjemet a cég oltja:)

De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Kérdezd meg majd az orvosodat is erről!!

2010. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10.57vagyok

ám lemaradt.29 hetes vagyok.

2010. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A barátnőm tavaly télen volt kismama, és beoltatta magát, de sem neki, sem a babának nem lett semmi baja.

Én 10 hetes vagyok, ha a dokim akarja, beoltatom magam. Nincs ebben semmi rossz.

A férjedet mindenképp oltassátok be, mert szülni csak az mehetett be, aki be volt oltva tavaly .

2010. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tavaly még nem voltam kismama, a cég ingyen adta az oltást. Idén itthon vagyok veszélyeztetett kismamaként, nem oltatok, pedig a cég ismét felajánlotta, hogy így is adja.

Mivel szolgáltató cég vagyunk rengeteg utcáról beesett ember jön-megy, így tavaly értelmét láttam. Most, hogy nem nagyon mozdulok ki, inkább nem adatom. De azért még az orvosommal megbeszélem, hogy ő javasolja-e vagy sem.

2010. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tavaly oltattam magamat is, bár még nem voltam kismama, most az vagyok jelenleg a 27. hétben. Januárban szülök a járvány kellős közepén és előtte még ctg-re is szaladgálhatok a kórházba, plusz van körülöttem jópár ember aki napi szinten jár bkv-val. Nem tudok bezárkózni az utolsó 4 hétben és azt sem szeretném ha az újszülött fiam elkapná születése után.

Igyekszem kitolni az oltást minél későbbi időpontra, valahogy december környékére, de még a dokimmal nem is beszéltem erről.

2010. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!