Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Forduljunk orvoshoz ha 2,5...

Forduljunk orvoshoz ha 2,5 éves fiamnak még nem lehet hátrahúzni a bőrt a fütyijén?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 mm-es nyílás van csak rajta.

A gyerekorvosunk még sosem nézett rá.


2011. okt. 26. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
mielobb! bizony az baj!
2011. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap kérdeztem a gyermekorvosunkat, azt mondta, hogy 4 éves koráig várjunk vele.
2011. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
A mi fiunk 2 éves és 3 hónapos, nála is ugyanez a helyzet. Nincs letapadva, de irtó pici a nyílás, kb. 3-4 mm... A gyerekorvostól majd rákérdezünk, de szerintem ebből felvágás lesz :((( De talán - amikor a 2 éves státuszon voltunk _, akkor a 3 éves kort emlegette, de nem biztos, hogy jól emlékszem. Kérlek írd meg, ha juttok (de hülyén hangzik így ez a szó :) valamire!
2011. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 fotucsok ***** válasza:
Egyáltalán nem baj,ha még nem teljesen bújt ki a fej. Az én kisfiam is pont 2,5 és kb fele van kint. A mi dr nénink mindig megnézi, és mindig azt mondta, hogy szépen alakul. Még folyamatban van, és ahogy nő a kukija, elő fog bújni, de azért a köv. vizsgálatnál, oltásnál, vagy a bölcsiben mutasd meg, és kérdezz rá, hogy megnyugodj.
2011. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

"de irtó pici a nyílás, kb. 3-4 mm..."


Mégis mekkora nyílásra számítottál? Ne egy felnőtt férfiéhoz hasonlítsátok. Egy ekkora kisfiúnál ez teljesen normális...

2011. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
23:04 - Egyről beszélünk???
2011. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Mármint sok kisfiúnál már mondjuk másfél évesen hátra lehet húzni a bőrt. A 3-4 mm annyit tesz, hogy még látni sem lehet szinte alatta a makkot, nemhogy hátrahúzni... És ilyenkor szokták felvágni, ha nem javul a helyzet.

Nem értem, hogy hogy hoztad ezzel összefüggésbe a felnőtt férfiak nemiszervét?? :)

2011. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Elég hanyag gyermekorvosotok van, ha még sosem nézte a kisfiad fütyijét. Vidd el, és mondd neki, hogy nézze meg.
2011. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az én fiam is ennyi idős és nekünk se látta még orvos,és nem hanyagságból.3 védőnő látta,mindhárom hevesen tiltakozott,hogy orvoshoz vigyem,mert fog az még változni,az a lényeg hogy tudjon rendesen pisilni.régebben nagyon pici nyílás volt csak rajta,a védőnő szerint nem is olyan kicsi változni fog az még.ma már annyira javult,hogy épp csak a makk nem bújik ki a bőr mögül.én bizony nem viszem orvoshoz,csak ha tényleg nagy a gáz.már mondták nekem azt is,hogy egyáltalán nem kell 6-7 éves koráig ezzel foglalkozni,nekem az a tapasztalatom,hogy tényleg javul magától.én még tuti várok vala 1-2 évet.
2011. okt. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Teljesen bepánikoltam az első válasz után, de látom, hogy sokaknak más a tapasztalata. Ez egy kicsit azért megnyugtat.

Annyit még megírnátok, hogy mennyit húzogatjátok neki? Csak fürdéskor v. minden peluscserénél?

Én fürdetéskor mindig megmozgatom neki, de nem merem nagyon feszegetni.

2011. okt. 27. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!