Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiúnál mi számít...

2 éves kisfiúnál mi számít "szűk fitymának"? Van valakinek tapasztalata? Mennyire lehet normális esetben hátrahúzni egy 2 éves gyerkőcnél a bőrt?

Figyelt kérdés
Van valakinek konkrét tapasztalata az ügyben? Mikor műtik meg? Dokinénink mindig jól megszaggatja szegénykémnek, de nem nagyon javul...
2010. jan. 20. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes. A mi orvosunk azt mondta, nemhogy nem tanácsos, egyenesen nem szabad húzogatni a gyerekeknek. Ti. felszakadhat a bőr, a hegesedés fájdalmas, sőt felnőtt korában is bajok lehetnek vele.
2010. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5 éves a fiam..olyan szűk a fitymája, hogy kicsit se lehet visszahúzni.....a dokink azt mondta, hogy meg kell oldani, de nem kardinális probléma, ráér.Ha nincs gyulladása és húgyuti, vagy vizelési problémája akkor hagyd kicsit nagyobb korára.Több ismerős kisgyereknek megoldották a gondot, de csak idejig óráig, mivel újra visszaszűkült. Én azt mondom, hogy majd ha már megérti és tudja visszahúzni magának a őrt akkor teszem csak kés alá....akkor is meggondolom, hogy kire bízom. A "szaggatás" visszarángatás nem vezet semmi jóra, csak hegesedést okoz és mégszűkebb lesz. Ráadásul a gyerkőc is ordít ha csak közelítesz hozzá.
2010. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, h ameddig nem okoz gondot neki a pisilésnél, nincs gond. De hogy tartod tisztán? Az én fiamnak (8hós) nebegy alá is a popsikenőcs, így minden fürdésnél lemossuk, nem szaggatom neki! Ameddig lazán felhúzhatom addig húzom csak óvatosan. Ovis korától egyedül is meg tudja oldani, így volt a nővérem fiával is.
2010. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)


Hálistannak mostanában már nem sűrűn járunk a dokinénihez, mert minden oltáson túlestünk, beteg meg nem szokott lenni a kincsem. Szóval mostanában nem lett megrángatva a kukija.


Én fürdéskor meg szoktam neki sodorgatni a vízben, meg pici vizet szoktunk spriccelni bele, de csak finoman. Így kijön belőle a krém. Egyébként én nem rángatom neki, csak annyira húzzuk hátra, amennyire megy.


Ezt az egész kuki körüli mizériát butaságnak tartom, mert én személy szerint még nem láttam olyan kisfiút, akinek hátra lehetett volna húzni ott a bőrt. (Rokonoknál, ismerősöknél is mindenhol úgy van, mint nálunk.) Szerintem egy kisgyereknél még így a normális! Az első válaszoló alapján örömmel látom, hogy van olyan gyerekorvos, aki szintén így gondolja...


De engem a dokinéni már ezerszer leszidott, hogy miért nem húzogatjuk, és meg is fenyegetett már urológiával...


A bátyám kisfiának pedig úgy meghúzta a bőrt, hogy fel is repedt, a kicsi pedig üvöltött! Bátyámék akkor váltottak gyerekorvost.

2010. jan. 20. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom amit írtál mint ha a mi gyermek orvosunkat hallottam volna!Urologia fel kell vágni a bört!!:(

A nagy frászt hallottam nem egy esetben hogy a doktornö az a kedves a egy kisfiúnak felhúzta a bört a szegény 3napig sirva pisilt annyira 'megcibálta' neki!!:((

Az én kisfiam is 2éves megmondom öszintén mi is fürdésnél tisztítjuk ki picit felhúzom(már ha hagyná),kimosogatom és ennyi!!Nem eröltetem ameddig szép ivesen pisil nincs vele gond!:)A védönönk sem pártolja az eröszakosságot!Neki is van 4felnött fia!:)

Remélem tudtam segíteni!Minden jót Nektek!

Legalább is én igy vélekedek!

2010. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!