Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy hamarab...

Hogyan vegyem rá, hogy hamarabb lefeküdjön aludni?

Figyelt kérdés

Amióta ovis a fiam(alszanak 1től-fél3ig)neki pont elég ahhoz,hogy éjszaka későn feküdjön le. Hetek óta így megy már nagyon ingerült vagyok emiatt,mert sokszor 11kor alszik el!! Sem ő,sem pedig én illetve acsalád többi tagja sem tudja amgát kialudni!

Mi tévő legyek?

Hiába viszem be a szobájába kapcsolok be mesét halkan,5xeljátszom,hogy betakargatom,jóéjt puszi stb. semmi,felkapcsolja magának a villanyt,játszik,átjön hozzánk!


2011. okt. 27. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Reggel milyen korán kel?

Én is ingerült lennék és mondanám neki, hogy este van, aludni kell. Csukja be a szemét és ne jöjjön be a szobába! Elég nagy, hogy megértse, anya, apa aludni akar! Ne foglalkozzatok vele, ne játsszatok vele későn este.

2011. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarsz mellette maradni, amíg elalszik? Én mindig mellette maradok, amúgy nem maradna meg a kiságyban (2 év 8 hó), de nem bánom, nagyon szeretek este mellébújni, olyan boldogsággal tölt el.
2011. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.válaszoló nem is szoktunk vele játszani,abból meg nagy ordítás lesz és mi házrészben lakunk körülöttünk lakók mindez 10kor,szeinted mennyire örülnek az üvöltésnek? :(


2.válaszoló régen én is ezt csináltam,hogy mellébújtam,most is próbálkoztam ezzel,de fel áll,játszik,felkapcsolja a villanyt.

Amúgy emiatt,hogy későn fekszik,7kor kel,de extra nyűgösen!!

2011. okt. 27. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó! Sajna megoldást még én sem találtam. Ugyanez, csak nálunk még rátesz egy lapáttal, hogy ebéd után elhozom, így 2 előtt nem kerül ágyba és 4-ig alszik. Ha nem teszem le délután aludni, milliószor felébred éjjel, nagyon rosszul alszik,ha napközben nem tud pihenni, egyébként születése óta ilyen.

Szerintem idő kell míg megszokják az új rendet, legalábbis bízom benne, hogy így van és nem marad ez már így az elkövetkezendő 2,5 évben.

2011. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
enyém is 3 éves, de ennyire nem ordít, inkább a kistesó. Igen, nálunk is dörömbölnek, ha hangos a gyerek, nem este 10-kor, de volt, hogy nappal is. Esetleg próbáld 8kor kezdeni a fektetést, és akkor 10kor már nem ordít...
2011. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk uez a helyzet. 3,5 éves kisfiam ha oviban van ott alszik, ha itthon akkor nem, csak nagy hisztik árán talán 14.30 körül...na ilyenkor 10 előtt biztos nem alszik el, ha meg nem alszik du. talán 9-re elalszik. Én mostanában azt csinálom, hogy már 8 kor mese, 8.30-kor villanyoltás és legalább 1 óra mire elalszik, tehát leghamarabb 21.30. Reggel 7-kor kel. Nálink azért nem kel ki az ágyból, csak dalolgat meg mondogatja, de így is megáll az élet, amíg ő nem alszik... ennyi az alvásigénye.
2011. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és próbáltam, hogy később rakom le, de akkor is legalább 1 óra mire elalszik...
2011. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!