Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valakinek volt/van a gyermekén...

Valakinek volt/van a gyermekénél Expresszív beszédfejlődési zavar?

Figyelt kérdés
Ez egy beszédfejlődési zavar. Azért érdekelne hogy mik lesznek az utóvonzatai a dolognak, hogy mennyi idő volt míg utolérte a saját korának megfelelő szintet?
2011. okt. 27. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírnád, hogy ennek mik a tünetei? Ki állapította meg a diagnózist? Hány éves a gyermeked? Hogy alakult a beszédfejlődése?

Én úgy tudom, hogy ez hasonló a megkésett beszédfejlődéshez, tehát a gyereknek van passzív szókincse, ért mindent, de szavakkal nem, vagy nehezen kommunikél. Logopédiai fejlessztéssel én úgy tudom, teljesen rendbehozható a probléma.

2011. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen beszédfejlődési zavar, és hasonlít a megkésett beszédfejlődéshez. Ezt egy komplex vizsgálat keretében állapították meg nála. Járunk logopédushoz és tornára. 3,5éves.


Azzal mind tisztában vagyok amiket leírtál, csak tapasztalatok érdekeltek volna, h mennyire lehet helyre hozni, mennyi és mi marad vissza a későbbiekre , mert olvastam h lehetséges diszgráfia és diszlexia is a későbbiekben. Bár nagyon okos a kisfiam, messze a korának megfelelő átlag felett teljesít de azért egy kicsit megijedtem mikor ezeket olvastam.

2011. okt. 30. 06:38
 3/4 anonim ***** válasza:

lső vagyok. Folyamatos logopédiai és mozgásfejlesztéssel iskolás korig ki lehet küszöbölni a problémát, de ez hosszú folyamat. Ezeket a fejlesztéseket ne hagyjátok abba. Így a diszlexia és diszgráfia gyanúja is kiderül és azt is kezelni tudják még iskolás kor előtt. A logopédu nem tájékoztatott, hogy mik a kilátások a későbbiekre?

Nagyon jó, hogy ilyen korán elkezdtétek a fejlesztéseket.

2011. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Mi lett veletek?

Az én kisfiam is ezt a kódot kapta. Ő 6 éves.

Úszik, focizik, biciklizik, heti 2× fejlesztő pedagógia, heti 2× logopédia és heti 2× TSMT torna. Ovis, marad is még 1 évet.

Aggódom.

Köszi.

2022. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!