Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen székletlazító gyógyszer...

Milyen székletlazító gyógyszerek és természetes készítmények vannak amik hatásosak és rendbe tudná tenni a kakilási nehézségeket?

Figyelt kérdés

2 és fél éves a kislányom és nem kakál kb 1 hónapja, szervi baja nincs a házi orvos vizsgálta, azt mondta nem lelki, de szerintem az. Eddig nem volt gond, 5 hónapos a kistestvére ez is biztos közrejátszik, meg ha kakált is bogyózott. Most ott tartunk hogy 5 nap után rengeteg laevolaccal meg cseppel kakál de hatalmasat meg nagyon keményet és fél tőle ha kakálni kell.

Tudom hogy sokat kell itatni az megy is mert szeret inni, meg rostosat kéne ennie, ezzel gond van mert válogatós. Ezért kéne valami szer amiből kevés elég és hatásos.

Akinek hasonló gondja volt és talált rá megoldást írjon.


2011. okt. 28. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen,találtam pont ennyi idős a fiam,neki is ez a problémája,a megoldást nálunk az étrend maximális átalakítása volt.Ami abból ált hogy kakaó csoki nincs,aktivál élőflórás joghurtot kap naponta 2 vagy ha kell 3-at is.aszalt szilvát rágcsinak,és zabpehelyből cinálok neki reggelire kását,ha krumplit eszik abba tejet,vajat,tejfölt teszek.sok barackot,körtét fügét vagy 100-os gyümölcslevet itatok vele.alma max fél naponta.és rengeteget beszélünk róla,ezt most azért kell megenni mert ne fájjon neki a kaki,nagyon aranyosan megérti.amiket felsoroltam naponta teszem,nem egyiket másikat hanem szinte mindent,ha nem is sokat de kevéskét igen.nekünk be állt napi szintre a kakai,igaz még az is kemény.de legalább van.
2011. okt. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup.Nekem a lányomat pár nap alaltt helyrehozta.Azóta nincs is probléma a széklettel....
2011. okt. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A leavolacot írtam h nekünk nem hat. meg napiszinten hosszú távon nem gyógyszerrel akarom tömni.
2011. okt. 28. 07:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%-os gyümilé, kamilla tea, sok tejtermék.
2011. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ez használt barátnőméknek

[link]

2011. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Forever Aloe Bits n Peaches. Garantáltan segíteni fog! Ez egy barack ízesítésű aloe gél, csak jó tapasztalat van róla. Esetleg ha a kicsi hajlandó nagyon apró szemű bogyót is bevenni - tényleg annyira pici, hogy nálunk nem volt gond belőle - akkor Forever Probiotic is mehet mellé. Teljesen természetes, semmi mesterséges vagy szintetikus anyag nincs benne, de eddig még bárkinek ajánlottam, megoldotta a gondjait.
2011. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk sem hat a Laevolac. Van még Duphalac (nem biztos, hogy jól írtam), de szerintem, olyan, mint a Laevolac, ezt még nem használtam.

Mira baby vizet is próbáltuk, de egy idő után azt is megszokta.

Opium 5ch homeós golyó, talán ez segített, másfél hétig naponta volt kaki, de utána visszaesett. Próbáltuk újra adni, de akkor már nem volt hatása.(

Kreon 10000E kapszula. Naponta 3xfél. Ez bevállt, de leállítottak róla, hogy dolgozzon a saját szervezete is, necsak gyógyszerre kakáljon. Vény nélkül kapható.


Jelenleg nem adok semmit a fiamnak, két naponta van kaki. Mi is az étrenden újítottunk. Naponta legalább 1 szilva, vagy barack, körte. Mandarint, narancsot eddig ette, de most már kiköpi, pedig ezek is jók lennének.

Ebédre valami főzelék vagy amibe van zöldség azt kap.

Uzsonnára kb 3 naponta adok magvas(nem a puffasztott pelyheket) műzlit, amit joghurttal és tejjel készítek és teszek bele oldódó zabkorpát. Na ez eddig tuti, hogy meghozta a hatását. Ja és darabolok bele gyümölcsöt. És mese nézés közben bekanalazom neki, a székben űlve nem mindig fogadja el.


Sajnos mi is sokmindent kipróbáltunk, de egy idő után megszokja a szervezete.

2011. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

09:24-es vagyok:


Amiket kerüljetek: burgonya, rizs, kakaós dolgok, bab, borsó, répa. Az utolsó hármat én adom, de csak nagyon kicsit. Illetve a banán. Alma valakinél fog, valakinél meghajt.

Ha úgy érzed, hogy lelki eredetű a gond, akkor ez csak átmeneti. Tudom ez sem jó, de már meg tudod vele beszélni és idővel rendeződni fog. Bíztatsd és dícsérd, amikor kakil.

Sok sikert.

2011. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 07.04. A laevolac szirup nem gyógyszer!!!Nézz utána kérlek.
2011. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!