Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen nehézségeket okoz a...

Milyen nehézségeket okoz a terhesség az egyetemi évek alatt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!én most vagyok utolsó éves!mi még csak most kezdtük el tervezni a babát!ha minden igaz akkor sikerrel is jártunk!(nem sokára kiderül, tünetek már vannak) szóval szerintem egy bizonyos nehézséget mindenki életében okoz a várandóság és a szülés és a baba nevelés is.de mindet meglehet oldani!Te már terhes vagy menyi idős?
2011. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Másod éves vagyok nappali tagozaton. Februárban fogant a kislányunk, az első 3 hónapot nagyon nehezen viseltem, sokat hiányoztam is emiatt, de minden vizsgám meglett félév végén, mégpedig nem is rosszul, 3,8 átlaggal zártam.

Szeptemberben ismét nappalira iratkoztam, és egészen holnapig be is járok :)

36 hetes leszek kereken szombaton, tehát még kb 1 hónapom van szülésig, de már nagyon nehezen mozgok, hisztis vagyok, és folyton fáradt. Egyéni tanrendet kértem, így nem kell majd bejárnom, a csoporttársaktól meg a tanároktól kapok jegyzeteket, így készülök majd a vizsgákra.


Nagy vonalakban ennyi. Mire vagy pontosan kíváncsi?

2011. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, mennyi van még hátra az egyetemből, mikor teherbe esel. Ha sok, akkor vagy átmész levelezőre (ha van), vagy 2 félévet passziválsz, utána meg megy a kicsi a bölcsibe. Ha kevés, és van segítséged, megoldod valahogy (bár fogalmam sincs ,hogy):/ + nincs semmi kereseted. Mivel nem dolgoztál még 2 évet folyamatosan sehol, nem fogsz gyed-et sem kapni (vagy gyest, ezeket összekeverem). Én ennyi nehézséget látok. Nem vagyok terhes, de valószínűleg nem esnék pánikba, mert egyetem mellett már megoldható, ha a párod és a családod is támogat.
2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"nincs semmi kereseted"

Elárulom, hogy pont az egyetem révén csomó olyan támogatás, és ösztöndíjat is megkapsz, hogy legalább annyi havi bevételed van, mintha ledolgoztad volna azt a 2 évet ;)

Jah, és GYES és a családi pótlék ehhez még nincs hozzászámolva, mert az ugye csak a gyerek megszületése után jár :)

2011. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dorisz!Írtam privit!majd létszi válaszolj!előre is köszi!:)
2011. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi nehézséget: folyton foglaltak voltak a mosdók, egyszer tanári kísérettel kellett pisilni mennem vizsga közben, azon túl max furán néztek rám, pláne mikor egy picivel nagy pocival mentem.

Szülés után egy évet kivettem, kellett is, és már ismát várandósan mentem szeptemberben, januárban született a lányom, most őszi zh-hétre készülök.

Az anyagi részek persze közre játszanak, de valahogy megoldható. Lehet szociális ösztöndíjat igényelni, a normál ösztöndíjat is el lehet érni, már aki terhesség előtt nem kerül át saját hülyeségből ktg térítésesre:S

A kicsik mellett lehet tanulni, legalábbis tudok. Órát látogatni érdekesebb, egyenlőre van segítségem benne.

Igazából szervezni kell tudni, akarni kell. Ha ezek megvannak, akkor semmi gikszer.

2011. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amit én láttam mások esetéből:

van tanár, aki megértőbb, van, aki szóváteszi, hogy ugy-e nem azt akarja, hogy kivételezzek magával

2011. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!